українська російська англійська
Система охорони інтелектуальної власності в Україні відповідає міжнародним нормам
18.09.2012 | 11:11
Прес-служба Державної служби інтелектуальної власності

18 вересня 2012 року виповнюється 20 років з дня підписання Указу Президента України (від 18 вересня 1992 року № 479/92) про затвердження Тимчасового положення про правову охорону об’єктів промислової власності та раціоналізаторських пропозицій в Україні.

Цей нормативно-правовий акт дав можливість затвердити при Державному патентному відомстві України Тимчасове положення про представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених), провести першу їх атестацію та надати тимчасовий статус патентних повірених 21 особі.  Усього в 1992 році було зареєстровано 83 патентні повірені – тих, хто в незалежній Україні вперше офіційно представляв інтереси винахідників, науковців, інших творчих особистостей і бізнесу в справах з питань інтелектуальної власності.

За 20 років у нашій державі сформовано організаційну структуру державної системи правової охорони інтелектуальної власності та створено її нормативно-правову базу, яка відповідає міжнародним нормам. Усе це сприяє розвиткові національної економіки, збереженню та збагаченню науково-технічного потенціалу. 

 

версія для друку