українська російська англійська
Україна використає німецький досвід для нарощення виробництва сільгосппродукції
18.09.2012 | 15:53
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна та Німеччина планують удвічі збільшити обсяг торгівлі сільськогосподарською продукцією. Також Німеччина консультуватиме Україну щодо використання її досвіду у нарощенні виробництва аграрної продукції. Ці питання 18 вересня обговорювалися під час 11-го засідання Німецько-українського аграрного комітету, в якому взяли участь перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Іван Бісюк і парламентський Державний секретар у Федеральному міністерстві продовольства, сільського господарства та захисту прав споживачів Герд Мюллер.

Вітаючи німецьких представників, Іван Бісюк наголосив на важливості розвитку співпраці між Україною та Німеччиною в аграрному секторі, а також подякував німецьким колегам за сприяння у консультаціях у процесі реформування українського аграрного сектору. З його слів, поглиблення співпраці важливе для обох країн, адже двостороння торгівля сільгосппродукцією протягом останніх років знову почала набирати обертів. 

Директор департаменту землеробства Мінагрополітики Олександр Демидов повідомив, що активне сальдо торговельного балансу продовжує збільшуватися.

«У 2011 році сума товарообігу між Україною та Німеччиною становила 751 млн. доларів, а за 6 місяців цього року - 368 млн. доларів», - зазначив Олександр Демидов.

У свою чергу представник німецької сторони Герд Мюллер висловив бажання Німеччини поділитися досвідом з Україною щодо підвищення ефективності аграрного сектору та збільшення виробництва сільськогосподарської продукції та, відповідно, збільшення аграрної торгівлі між країнам.

«Наша мета - подвоїти товарообіг сільськогосподарської та харчової продукції. Приємно зазначити, що за останні роки вдалося значно наростити товарообіг між нашими країнами. Однак потенціал виробників зернових в Україні дуже великий, тому можна подвоїти й їх експорт. Ми також пропонуємо досвід розвитку територій колишньої НДР для підвищення продуктивності у тваринництві та рослинництві», - заявив Герд Мюллер.

Учасники зустрічі нагадали, що сільськогосподарське міністерство Німеччини підтримує реформи в українському аграрному секторі. Зокрема проект «Німецько-український аграрний діалог» сприяє передачі німецького досвіду в формуванні аграрної політики та створенні законодавчої бази, а «Німецький аграрний центр» сприяє інформуванню про німецькі технології у сільському господарстві.

версія для друку