українська російська англійська
Відбулося спільне засідання колегій МВС України та Росії
18.09.2012 | 18:12
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У Петрозаводську (Республіка Карелія, РФ) відбулося спільне засідання колегій МВС України та Росії. Українську делегацію очолив Міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко. Під час зустрічі обговорювалися питання співпраці органів внутрішніх справ прикордонних регіонів у сфері протидії злочинності. Також йшлося про посилення спільної роботи щодо розшуку злочинців та безвісти зниклих осіб.

«Ситуація така, що криміногенні процеси, що відбуваються в наших країнах, мають багато спільного. Тому нам необхідні чіткі скоординовані дії практично у всіх напрямках боротьби зі злочинністю. Зокрема, йдеться про протидію організованій злочинності, незаконному обігові зброї та наркотиків, злочинам проти особи та у сфері економічних відносин і високих технологій, а також в питаннях організації розшукової роботи», - зазначив Віталій Захарченко.

Міністр внутрішніх справ Російської Федерації Володимир Колокольцев, у свою чергу, зазначив, що взаємовідносини правоохоронних відомств Росії та України розвиваються динамічно. За його словами, реалізуються положення укладених договорів і угод. За останні роки активізований обмін інформацією, регулярно проходять скоординовані заходи щодо покращення криміногенної обстановки на суміжних територіях. Широке поширення набула практика укладання угод про співпрацю на регіональному рівні.

На думку Віталія Захарченка, особливе значення має спільна робота в прикордонних регіонах наших країн. «Очевидно, що односторонні методи боротьби будуть малоефективними. Тільки системна взаємодія, в основі якого лежить обмін інформацією, аналіз, планування і здійснення скоординованих заходів, здатне дати бажаний результат», - наголосив Міністр внутрішніх справ України.

Сторони дійшли згоди щодо необхідності подальшої співпраці МВС України та Росії та системного розвитку двосторонніх відносин.

 

версія для друку