українська російська англійська
На розвиток садівництва, виноградарства та хмелярства буде спрямовано понад 1 млрд. грн.
19.09.2012 | 09:57
Прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства

Держава цього року направить близько 1,075 млрд. грн. на підтримку садівництва, виноградарства та хмелярства завдяки діючому 1,5% збору від реалізації алкогольних напоїв та пива. Про це повідомив начальник відділу розвитку садівництва, виноградарства та виноробства Міністерства аграрної політики та продовольства України Віктор Костенко.

«Відповідно до закону «Про збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства», сьогодні діє 1,5% збір від реалізації алкогольних напоїв та пива. Якщо  раніше завдяки йому надходило 400-600 млн. грн., то цього року ми очікуємо приблизно 1 млрд. 75 млн. грн., які підуть на відшкодування витрат садоводам, виноградарям та хмелярам.  Таким чином державна підтримка хмелярства, садівництва та виноградарства значно збільшиться», - повідомив Віктор Костенко.

За словами начальника відділу, з початку дії закону в Україні посаджено майже 50 тис. га нових виноградників та 50 тис. га садів та ягідників. Значну суму на їх закладку держава вже компенсувала.

«На сьогодні сільгоспвиробниками витрачено близько 6 млрд. грн. на посадку нових площ, з яких майже 3 млрд. їм вже компенсувала держава. А це відчутна допомога для розвитку садівництва, виноградарства та хмелярства. Завдяки такій підтримці й використанню нових технологій врожайність поступово зростає», - зауважив Віктор Костенко.

Також він підкреслив, що наразі кількість фізичних осіб –  підприємців, які отримують державну підтримку та розвивають власні господарства, постійно збільшується. Адже у фізичних осіб-підприємців на території однієї сільської ради є можливість створити один загальний проект, в якому будуть зафіксовані масиви кожної фізичної особи-підприємця зокрема. Витрати на це держава теж відшкодовує.

 

версія для друку