українська російська англійська
За ініціативи Держархбудінспекції України планується подовжити терміни дії "будівельної амністії"
19.09.2012 | 12:23
Прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції

Можливість ввести в експлуатацію індивідуальний житловий будинок, побудований самовільно, так звана «будівельна амністія» -  є важливою соціальною складовою у реалізації Закону «Про регулювання містобудівної діяльності». На сьогодні таким правом вже скористались більше 46 тисяч сімей. І цей процес набирає темпів. На 15 вересня 2012 року прийнято в експлуатацію 29 147 будинків. У минулому році ця цифра склала 17 115. З 23 липня поточного року для житлових будинків площею до 300 кв.м (а це 95% від загальної їх кількості) знято необхідність проведення додаткового технічного обстеження, крім того, яке зазначається у технічному паспорті Бюро технічної інвентаризації.

Більше того, зараз оформлення права власності на житлові будинки, збудовані до 5 серпня 1992 року, відбувається виключно на підставі паспорта БТІ, без прийняття їх в експлуатацію інспекціями держархбудконтролю.

«Будівельна амністія» діє лише до кінця поточного року і не всі встигнуть скористатися останніми спрощеннями, - сказав на брифінгу у Кабінеті Міністрів України 19 вересня Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції Олександр Рибак. – Тому Держархбудінспекція вийшла з пропозицією щодо продовження терміну «будівельної амністії» для будинків, самовільно побудованих до дати впровадження декларативних процедур у будівництві, тобто до 12 березня 2011 року, так і подовження термінів дії таких нормативних документів. Відповідні пропозиції вже підтримані Урядом».

 

версія для друку