українська російська англійська
Визначено особливості правового статусу державного земельного банку
19.09.2012 | 12:54
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Верховна Рада України ухвалила Закон про внесення змін до Закону України «Про банки і банківську діяльність» щодо державного земельного банку (№ 11202). Цим законодавчим актом визначено особливості правового статусу державного земельного (іпотечного) банку.

Зокрема, передбачається формувати статутний капітал державного земельного банку за рахунок грошових внесків та внесків у вигляді земельних ділянок, надати право державному земельному банку здійснювати операції з земельними ділянками та майновими правами на земельні ділянки відповідно до законодавства України у сфері земельних відносин та свого статуту. Відповідно до положень цього закону Національний банк України визначатиме особливості видачі державному земельному банку банківської ліцензії, регулювання та нагляду за державним земельним банком з урахуванням специфіки його діяльності. Крім того, народні депутати встановили, що дія Закону «Про банки і банківську діяльність» поширюється на відносини, пов’язані з функціонуванням державного земельного банку в частині, що не суперечить нормам спеціального законодавства в сфері земельних відносин.

Прийняттям цього закону парламентарі узгодили положення Закону України «Про банки і банківську діяльність» із Земельним кодексом України в частині створення та діяльності державного земельного банку.

Слід зазначити, нещодавно Кабінет Міністрів України прийняв рішення про створення  державного земельного банку та затвердив його статут. У той же час банківське законодавство та правові засади нагляду за банківською діяльністю, що забезпечує Національний банк України, не враховують специфічних особливостей цього банку. У такому разі створення рамкових правових умов для його функціонування є надзвичайно важливим.

 

версія для друку