українська російська англійська
Микола Азаров: Уряд підтримає електрометалургійні підприємства - вони мають виконувати соціальні зобов'язання
19.09.2012 | 13:02
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд готовий надати підтримку вітчизняним підприємствам електрометалургії за умови виконання власниками електрометалургійних підприємств взятих на себе соціальних та інвестиційних зобов’язань. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Микола Азаров  під час засідання Кабінету Міністрів 19 вересня.

«Уряд готовий піти назустріч вітчизняним підприємствам електрометалургії, але це повинна бути дорога з двостороннім рухом. І тому виконання власниками електрометалургійних підприємств всіх узятих зобов’язань - і соціальних, і інвестиційних - буде жорстко контролюватися спеціальною міжвідомчою комісією», - сказав Микола Азаров, повідомивши, що вчора провів нараду з питань розвитку електрометалургійних підприємств, продукція яких є важливою для пріоритетних галузей економіки: атомної, космічної, хімічної промисловості та машинобудування.

За словами Глави Уряду, через зниження попиту та цін на їхню продукцію та значну частку електроенергії в собівартості продукції в діяльності цих підприємств виникли проблеми. 

«Я поставив перед учасниками зустрічі завдання: концентруватися на пошуку системного, збалансованого рішення поставлених питань», - зазначив Микола Азаров. 

Перше і найголовніше, за його словами, - необхідно захистити громадян, які працюють на електрометалургійних підприємствах, та проживають у містах, де вони розташовані. «Системне рішення має створити умови для забезпечення людей роботою, справедливим рівнем оплати праці та не допустити виникнення заборгованості із виплати заробітної плати. Не менш важливою є участь таких підприємств у розвитку соціальної інфраструктури населених пунктів: будівництві лікарень, шкіл, доступного житла тощо», - наголосив Глава Уряду.

Друге, як зазначив Микола Азаров, ряд проблем, які заважають розвиватися електрометалургійній галузі, реально вирішити за допомогою механізмів, які не порушують конкуренті засади розвитку економіки. «Головне, щоб підприємства скористалися можливостями, які створює держава, для докорінної модернізації підприємств, підвищення їх конкурентоспроможності», - наголосив Прем’єр-міністр, зауваживши, що багато з них побудовані ще на початку 40-х – 50-х років минулого століття.

Микола Азаров повідомив, що поставив завдання перед міжвідомчою робочою групою до 15 жовтня проаналізувати ситуацію на кожному підприємстві і підготувати рішення, які дозволять на довгострокову перспективу вирішити проблеми галузі. «Звертаю увагу: рішення Уряду має бути прийнято не пізніше 15 жовтня», - наголосив Прем’єр-міністр.

версія для друку