українська російська англійська
Митники України та Румунії спільно боротимуться з контрабандою
19.09.2012 | 14:44
Прес-служба Державної митної служби

Делегація Держмитслужби на чолі з Головою відомства Ігорем Калєтніком з робочим візитом відвідала румунських колег.

У Бухаресті під час зустрічі з Головою Національної митної адміністрації Румунії Дорелом Фронею Ігор Калєтнік відзначив важливість співпраці між митниками двох країн.

«Товарообіг між Україною та Румунією за 8 місяців 2012 вже склав близько 1 млрд. доларів США. Митний кордон перетнуло майже 800 тисяч транспортних засобів та 2 млн. тонн вантажів. Тому нам потрібно дуже серйозно працювати над розвитком інфраструктури пунктів пропуску. Програми Євросоюзу в цьому напрямку мають суттєвий прогрес, технічні питання узгоджено», - зазначив Голова Держмитслужби Ігор Калєтнік.

Наразі на кордоні між Україною та Румунією реалізуються двома програми ЄС – програма Європейського інструменту сусідства та партнерства «Україна-Румунія-Республіка Молдова», за якою буде реконструйовано пункти пропуску Красноїльськ та Дяково. Загальний бюджет близько 4 млн. євро. В межах аналогічної програми «Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна» реконструюють Міжнародний автомобільний пункт пропуску Дяково. Загальний бюджет понад 7,5 млн. євро. Умовою отримання цих двох європейських грантів було співфінансування українською стороною в розмірі 10%.

Голова Держмитслужби запропонував угорському колезі в перспективі розглянути можливість запровадження на українсько-румунському кордоні системи спільного контролю. Ігор Калєтнік нагадав, що спільний митно-прикордонний контроль проводився під час проведення Євро-2012 на польській території. Для громадян це означало одну зупинку лише на одному боці кордону. В результаті було суттєво скорочено час перетину кордону. Держмитслужба планує в подальшому, за погодженням із польськими колегами, запровадити на постійній основі цю систему контролю як таку, що себе цілком виправдала.

«Також пропонуємо підписати угоду про Систему раннього попередження, завдяки такій системі у нас зникли черги на українсько-польському кордоні, та про попередній обмін інформацією, який дозволить ефективніше протистояти митним правопорушенням», - сказав голова Держмитслужби.

«Транскордонне співробітництво є вкрай важливим. Ми підтримуємо ідею обміну інформацією. При цьому як на рівні керівництва відомств, так і між відповідними департаментами. Зокрема, у сфері протидії контрабанді», - зауважив Голова Національної митної адміністрації Румунії Дорел Фроня.

За даними румунських колег, завдяки ефективній роботі українських митників на кордоні між Румунією та Україною наразі фіксується найнижча кількість спроб незаконного переміщення тютюнових виробів порівняно з іншими країнами-сусідами Румунії.

Наприкінці зустрічі голови митних відомств України та Румунії підписали декларацію про співробітництво в митній справі.

 

версія для друку