українська російська англійська
Уряд ініціює розширення повноважень органів місцевого самоврядування у соціальній сфері
19.09.2012 | 16:00
Прес-служба Міністерства соціальної політики

19 вересня 2012 року Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про внесення змін до статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Проект акта розроблено на виконання постанови Верховної Ради України за результатами парламентських слухань щодо проблем сімей.

Як зазначалося на засіданні Уряду, в Україні, на жаль, є такі явища, як насильство у сім’ях, недостатній рівень виконання батьківських обов’язків, розлучення, неповні сім’ї, соціальне сирітство тощо. У таких умовах потребує удосконалення система надання соціальних послуг. Також і громада має вживати заходів для підтримки сімей.

Мета схваленого законопроекту – розширення повноважень органів місцевого самоврядування щодо здійснення соціальної роботи з сім’ями, які перебувають у складних обставинах.

Зокрема, передбачається надати виконавчим органам сільських, селищних міських рад право подавати на затвердження ради програми з розвитку соціальних послуг для підтримки сімей, які перебувають у скрутному становищі, брати участь у розробці аналогічних регіональних програм, що затверджуються відповідно районними та обласними радами, а також право здійснювати заходи з попередження потрапляння сімей у складні життєві обставини та формування відповідального батьківства.

 

версія для друку