українська російська англійська
Дерегуляційні процеси у будівництві значно стимулюють забудовників до легалізації
20.09.2012 | 09:15
Прес-служба Державної архітектурно-будівельної інспекції

Реалізація нового Закону дала відчутний ефект у плані легалізації будівельних робіт. Станом на 15 вересня 2012 року легально розпочато будівництво 68 322 об’єктів. Про це повідомив на брифінгу у Кабінеті Міністрів Голова Держархбудінспекції України Олександр Рибак 

При цьому динаміка літніх місяців більш ніж у півтора раза перевищує минулорічну. За весь 2011 рік  було надано 47963 дозволи на будівництво.  Аналогічними темпами зростає кількість введених в експлуатацію будівель і споруд.

Із загальної кількості об’єктів 98% будується за декларативним принципом. На долю об’єктів 4-5 категорії складності, для будівництва яких потрібно отримувати дозволи, припадає близько 2%.

З ініціативи Державної архітектурно-будівельної інспекції нещодавнім рішенням Уряду значно спрощені форми декларативних документів, вони стали більш зручними і зрозумілими для заповнення.

Зараз створюється електронна система здійснення декларативних процедур у будівництві, яка практично унеможливить випадки некваліфікованого відпрацювання  звернень замовників.

 

версія для друку