українська російська англійська
Делегація України візьме участь у Конференції міністрів юстиції країн-членів Ради Європи
20.09.2012 | 12:01
Прес-служба Міністерства юстиції

20-21 вересня 2012 року Міністр юстиції України Олександр Лавринович перебуватиме у Відні (Австрійська Республіка) з метою участі у 31-й Конференції міністрів юстиції країн-членів Ради Європи. Поїздку український Міністр здійснить на запрошення Генерального секретаря Ради Європи Турб’єрна Ягланда та Федерального Міністра юстиції Австрійської Республіки Беатрікс Карл.

Під час Конференції планується виступ Міністра юстиції із доповіддю стосовно реформ, які реалізуються в Україні з метою забезпечення додержання прав і свобод дітей, що потрапили у конфлікт із законом. Загалом, темою Конференції визначено обговорення способів реагування національних органів юстиції на прояви насилля в місті. Зокрема, розглядатимуться питання організованих груп та нових засобів їх спілкування, а також обговорюватимуться проблеми неповнолітніх правопорушників та неповнолітніх жертв.

Програмою Конференції передбачено також церемонію підписання країнами-членами Ради Європи низки міжнародних договорів.

Зокрема, планується підписання Україною Третього додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників. Протокол передбачає використання інституту спрощеної видачі до тих осіб, які висловили згоду на видачу (екстрадицію) до держави, у якій вони переслідуються компетентними органами за вчинення правопорушення або розшукуються з метою виконання вироку.

Планується також підписання нашою країною Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників. Метою цього Протоколу є створення сучасних форм та процедур співробітництва компетентних органів Договірних Сторін у боротьбі зі злочинністю.

У рамках Конференції заплановано неформальні зустрічі з міністрами юстиції європейських країн та посадовими особами Ради Європи з метою обміну думками і досвідом щодо модернізації системи юстиції. Зокрема, у рамках цьогорічної 31-ї Конференції міністрів юстиції країн-членів Ради Європи темою «неформального спілкування» обрано питання боротьби з корупцією.

Як відомо, розпорядженнями Президента України від 15 лютого 2012 року та від 23 серпня 2012 року Міністр юстиції Олександра Лавриновича було уповноважено на підписання Третього додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників» Четвертого додаткового протоколу до Європейської конвенції про видачу правопорушників.

 

версія для друку