українська російська англійська
У МВС України обговорили реформування кримінальної міліції у справах дітей
20.09.2012 | 18:50
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

У Міністерстві внутрішніх справ відбулось засідання робочої групи з розроблення проекту Концепції реформування кримінальної міліції у справах дітей.

В обговоренні зазначеної теми взяли участь заступник Міністра внутрішніх справ Віктор Ратушняк, керівник Управління кримінальної міліції у справах дітей Олексій Лазаренко, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, директор Канадського проекту «Реформування системи кримінальної юстиції щодо неповнолітніх в Україні» Таня Сенфорд Амар, представники органів виконавчої влади та громадських організацій.

Розпочинаючи роботу круглого столу, Віктор Ратушняк зазначив, що Міністерство внутрішніх справ завжди приділяло підвищену увагу боротьбі зі злочинністю серед дітей та профілактиці правопорушень серед цієї категорії населення.

Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко у свою чергу відзначив правильний і системний підхід МВС в провадженні Концепції по реформуванню кримінальної міліції у справах дітей та вніс декілька пропозицій щодо його покращення та удосконалення. Також він поділився з усіма присутніми своїм досвідом з поїздок по регіонах та відзначив, що на місцях значно підвищився рівень відповідальності та професійності людей, які працюють в кримінальній міліції.

Олексій Лазаренко ознайомив учасників робочої групи з Концепцією реформування кримінальної міліції у справах дітей та створення на її базі ювенальної міліції. Керівник підрозділу навів приклад розробленої моделі покращення послуг у сфері кримінальної юстиції щодо неповнолітніх, яка наразі пілотно апробовується у місті Івано-Франківську.

Після презентації концепції учасники круглого столу перейшли до обговорення. Дискусія виявилася жвавою та плідною. Усі пропозиції, які були отримані під час дискусії, будуть узагальнені і після відповідної підготовки та з дотриманням законодавчо встановленої процедури направлені до Верховної Ради України у вигляді законопроекту.

«Ми відкриті для співпраці та зробимо все можливе для того, аби досягти лише позитивних результатів щодо захисту та дотримання прав дитини», – на завершення роботи круглого столу підкреслив Віктор Ратушняк.

версія для друку