українська російська англійська
Микола Азаров сподівається, що Україна і РФ домовляться про незастосування утилізаційного збору
20.09.2012 | 19:20
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров сподівається, що Україна і Російська Федерація домовляться про взаємне незастосування утилізаційного збору на автомобілі.

Про це він заявив у четвер в інтерв'ю вітчизняним телеканалам.

«Ми проводимо переговори і намагаємося домовитися про взаємне незастосування утилізаційного збору. Я сподіваюся, що, врешті-решт, ми домовимося», - сказав Микола Азаров.

Прем'єр-міністр підкреслив, що Росія запровадила утилізаційний збір до набуття чинності договору про зону вільної торгівлі в СНД. Він почав діяти з 20 вересня 2012 року, а тому цей збір не суперечить положенням договору.

Водночас Глава Уряду позитивно оцінив запровадження зони вільної торгівлі  в СНД. Це сприятиме розвитку торговельно-економічних відносин та скасує обмеження у взаємній торгівлі, дасть можливість доступу до трубопровідного транспорту країн СНД.

«Із сьогоднішнього дня розпочала діяти угода про зону вільної торгівлі в СНД і почався відлік піврічного періоду, під час якого ми повинні домовитися, в рамках чинної угоди, про скасування всіх обмежень у взаємній торгівлі. Від сьогодні розпочинається той період, протягом якого ми повинні домовитися про доступ до трубопровідного транспорту. Тобто від сьогодні ми взяли на себе зобов'язання не застосовувати дискримінаційні заходи щодо торгівлі», - зазначив Микола Азаров.

 

версія для друку