українська російська англійська
Розвитку мультимодальних перевезень в Україні сприятимуть європейські фахівці
21.09.2012 | 11:34
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

В Україні розпочато реалізацію нового проекту Twinning Україна-Франція – «Розвиток і координація мультимодального транспорту і логістичних процесів в Україні», який спрямовано на розвиток мультимодальних перевезень в Україні, і базуватиметься на найкращому європейському досвіді. Стартова конференція відбудеться сьогодні, 21 вересня, у приміщенні Мінінфраструктури.

Участь у конференції візьмуть перший радник Посольства Франції в Україні Фредерік де Туше, керівник відділу Програм зовнішньої допомоги (енергетика, транспорт, навколишнє середовище) Представництва ЄС в Україні Вальтер Треттон. Досвідом щодо реалізації проектів Twinning у Франції поділиться представник Міністерства енергетики, гармонійного розвитку та екології Франції Робен Себіль.

Лідери проекту від України та Франції зобов’язалися залучити відповідні органи та персонал до реалізації проекту. Відтак фахівці у рамках проекту здійснять аналіз Міністерства інфраструктури України та оцінять потреби у підготовці кадрів для покращення ефективності їх роботи у галузі мультимодальних перевезень та логістики.

Крім того, буде визначено напрямки законодавчих змін, що необхідні для стимулювання внутрішніх та міжнародних мультимодальних перевезень, з урахуванням досвіду інших країн. Проектом також передбачено розробку спеціальної програми, що враховуватиме особливості ситуації в Україні, і короткострокового плану дій.

Основна із переваг проекту – це підвищення кваліфікації персоналу. Так, у рамках проекту співробітники як Міністерства інфраструктури України, так й інших українських установ, що працюють у галузі мультимодальних перевезень та логістики, навчатимуться, зокрема, за кордоном та перейматимуть досвід іноземних експертів.

Проект розрахований на 1,5 роки і буде завершено в лютому 2014 року.

Нагадаємо, проекти Twinning – це спільний проект, який реалізується із залученням експертів ЄС. Францію представляє Міністерство енергетики, сталого розвитку та екології, що відповідає за інфраструктуру і транспорт. Також залучено Французьку національну залізницю SNCF, порти, що будуть надавати експертизу.

З українського боку основним бенефіціаром є Міністерство інфраструктури; також залучено інші установи, зокрема, Укрзалізницю, ДП УДЦТС «Ліскі».

Окрім Постійного радника проекту, який буде постійно працювати у Мінінфраструктури, до реалізації проекту залучено 17 експертів із Франції, Греції, Болгарії.

 

версія для друку