українська російська англійська
У наступному році в Куяльницький лиман почне надходити морська вода
21.09.2012 | 11:50
Одеська ОДА

Заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Валерій Матковський розповів про роботу щодо вирішення основних екологічних проблем Одеської області – долі Куяльницького лиману та озера Сасик.

Коментуючи роботу, яку обласна влада здійснює заради спасіння Куяльницього лиману від обміління, Валерій Матковський зазначив, що кошти на виконання проектних робіт вже виділені під час останньої сесії Одеської обласної ради.

Також Валерій Матковський зупинився на специфіці виконання першого етапу робіт з рятування Куяльника шляхом прокладки трубопроводу для підживлення лиману водою Чорного моря.

«Ми плануємо до нового року закінчити всі необхідні дослідницькі роботи для виготовлення проекту і сподіваємося, що нам вдасться швидко узгодити це проектне рішення. А його потрібно погоджувати як мінімум з трьома міністерствами. Ми плануємо розпочати роботи навесні 2013 року. За попередніми розрахунками вартість цих робіт становить від 40 до 50 мільйонів гривень. Складність прокладки трубопроводу, а його діаметр за розрахунками повинен бути не менше 1000-1200 мм, полягає ще в наступному: трубопровід повинен бути прокладений під дорогою, що зв'язує місто з селищем Котовського, під залізницею, окружною дорогою, іншими комунікаціями. Тому робота там буде непроста. Також для того, щоб трубопровід міг нормально працювати і туди не потрапляв під час штормів морський пісок, в ньому буде обладнано спеціальний пристрій, який дозволить направляти в трубопровід тільки чисту воду без сумішей і піску», - розповів Валерій Матковський.

Заступник голови обласної державної адміністрації також зазначив, що з залученням вчених-екологів має вирішуватися і проблема озера Сасик, рішення якої передбачає обов’язкове узгодження з вченими та урахування всіх думок та якісних прорахунків цього питання.

 

версія для друку