українська російська англійська
Схвалено внесення змін до деяких законів України щодо відміни реєстрації декларації про відповідність
21.09.2012 | 12:00
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

19 вересня 2012 року Уряд схвалив розроблений Мінекономрозвитку законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо відміни реєстрації декларації про відповідність».

Метою даного документа є недопущення невиправданих додаткових витрат часу і коштів виробникамисуб’єктами господарювання на реєстрацію декларацій при введенні продукції в обіг та приведення Закону України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» у відповідність із законодавством Європейського Союзу. Відміна обов’язкової реєстрації декларацій надасть змогу виробникам і постачальникам заощадити продукції на десятки мільйонів гривень.

Проектом Закону пропонується внести зміни до статті 32 Закону України «Про стандарти, технічні регламенти та процедури оцінки відповідності» в частині виключення положень стосовно обов’язкової реєстрації в центральних органах виконавчої влади декларації про відповідність, а також до законів України «Про підтвердження відповідності» і «Про захист прав споживачів» стосовно виключення вимоги зазначати у супровідних документах реєстраційні номери декларацій.

Реалізація Закону створить сприятливі умови для діяльності суб’єктів господарювання, що виробляють та імпортують продукцію, та приведе до скорочення витрат часу і коштів при введенні продукції в обіг.

Запровадження Закону забезпечить приведення національного законодавства у сфері технічного регулювання у відповідність із вимогами СОТ та законодавством ЄС, покращить умови ведення бізнесу в Україні та сприятиме інвестиційній привабливості країни і зростанню обсягів виробництва продукції.

версія для друку