українська російська англійська
Держава доплачуватиме селянам за продаж великовагової худоби на переробні підприємства
21.09.2012 | 15:02
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Селяни зможуть отримати від держави спеціальну дотацію у розмірі 2,5 грн. за кілограм за продаж великовагової худоби на м’ясопереробні підприємства. Відповідна постанова стане продовженням програми з виплати бюджетних дотацій за утримання та збереження молодняку ВРХ. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

«Наразі ми завершуємо узгодження з іншими міністерствами постанови щодо компенсації у розмірі 2,50 грн. на кілограм за здачу одноосібниками великовагової худоби. Це дасть змогу подолати негативні тенденції зменшення поголівя та обсягів виробництва яловичини, запобігти вирізанню маловагового молодняку та сприятиме збільшенню його надходження на промислову переробку», - сказав Міністр. 

За словами Миколи Присяжнюка, така додаткова доплата селянам за реалізацію великовагової худоби є логічним продовження програми з виплати бюджетної дотації за утримання та збереження молодняку ВРХ. Вона заохочує селян вирощувати більше худоби на власних господарствах та, відповідно, здавати на переробні підприємства більшу її кількість.

«Через те, що одноосібники, які здають худобу на переробні підприємства, не є платниками ПДВ, переробні підприємства пропонують їм нижчу ціну. Тому ми вирішили в доповнення програми бюджетних дотацій на збереження та утримання ВРХ запропонувати населенню додаткову програму компенсації при реалізації великовагової худоби», - Микола Присяжнюк.

Міністр підкреслив, що таким чином держава врахувала інтереси сільгоспвиробника, якому надходять додаткові кошти, та переробного підприємства, що приймає худобу за власною ціною.

 

версія для друку