українська російська англійська
Стартував проект Twinning з розвитку мультимодального транспорту і логістичних процесів
21.09.2012 | 16:53
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

Реалізація проекту Twinning «Розвиток і координація мультимодального транспорту і логістичних процесів в Україні» сприятиме адаптації транспортної системи України до європейських стандартів. Стартова конференція проекту Європейського Союзу відбулася 21 вересня у Міністерстві інфраструктури України.

Цей проект – вже не перший: попередньо спільно з фахівцями з Європи були реалізовані інші проекти, спрямовані, зокрема, на підвищення безпеки дорожнього руху, розвиток цивільної авіації тощо. У цілому ж зараз Україна є одним із лідерів з використання проектів Twinning.

Тематика нинішнього проекту була обрана не випадково: «Розвиток і координація мультимодального транспорту і логістичних процесів в Україні» повністю вписується у комплексну політику модернізації мультимодальних  перевезень. «Розвиток мультимодального транспорту та логістичних процесів – це зараз найбільш важлива сфера інтеграційного руху в європейську спільноту», - сказав заступник директора департаменту координації політики розвитку інфраструктури та туризму Міністерства Костянтин Савченко. Так, на його переконання, розвиток мультимодального транспорту напряму пов'язаний із збільшенням обсягів транзитних перевезень та розширенням їх географії.

 Нині завдяки реалізації проектів Європейського Союзу Україна виходить на новий рівень співпраці з Європою. Керівник відділу програм зовнішньої допомоги (енергетика, транспорт, навколишнє середовище) Представництва ЄС в Україні Вальтер Треттон, виступаючи на конференції, зазначив, що такі проекти є дуже важливими і для ЄС, адже вони сприяють знаходженню нових партнерів та налагодженню тривалих дружніх відносин. «Початок нового проекту свідчить про високу успішність попередніх, - сказав він. – Для нас же важливо, що ми знаходимо надійних партнерів з усього світу». 

Перший радник Посольства Франції в Україні Фредерік де Туше наголосив, що співпраця України з ЄС у рамках аналогічних проектів розширюється все більше. «Це не тільки розширення зв’язків, а й обмін передовим досвідом – ось що важливо для наших країн, - сказав Фредерік де Туше. – Наші фахівці та експерти зроблять все для того, щоб співпраця була якомога ефективнішою та сприяла модернізації транспортної галузі України».

Саме отримання практичного досвіду є важливою перевагою проекту, - підкреслив і представник Міністерства енергетики, гармонійного розвитку та екології Франції Робен Себіль. «Ми передаватимемо наш досвід не як набір інструментаріїв, а саме як практичний досвід – від ідеї до її впровадження. Ми готові і будемо ділитися нашим передовим професійним досвідом», - сказав він.

«Ми маємо багатий досвід реалізації аналогічних проектів, тож тепер нам потрібно лише ефективно працювати. Я впевнений, що після завершення ми отримаємо конкретні результати – від вдосконалення законодавчої бази до покращення технології перевезень», - сказав Костянтин Савченко.

Нагадаємо, «Розвиток і координація мультимодального транспорту і логістичних процесів в Україні» - новий проект Twinning Україна-Франція,  який спрямовано на розвиток мультимодальних перевезень в Україні, і базуватиметься на найкращому європейському досвіду.

Фахівці у рамках проекту здійснять аналіз Міністерства інфраструктури України та оцінять потреби у підготовці кадрів для покращення ефективності їх роботи у галузі мультимодальних перевезень та логістики. Крім того, буде визначено напрямки законодавчих змін, що необхідні для стимулювання внутрішніх та міжнародних мультимодальних перевезень, з урахуванням досвіду інших країн. Проектом також передбачено розробку спеціальної програми, що враховуватиме особливості ситуації в Україні, і короткострокового плану дій.

Основна із переваг проекту – це підвищення кваліфікації персоналу. Так, у рамках проекту співробітники як Міністерства інфраструктури України, так і  інших українських установ, що працюють у галузі мультимодальних перевезень та логістики, навчатимуться, зокрема, за кордоном та перейматимуть досвід іноземних експертів.

Проект розрахований на 1,5 роки і буде завершено у лютому 2014 року.

Францію представляє Міністерство енергетики, сталого розвитку та екології, що відповідає за інфраструктуру і транспорт. Також залучено Французьку національну залізницю SNCF, порти, що будуть надавати експертизу.

З українського боку основним бенефіціаром є Міністерство інфраструктури; також залучено інші установи, зокрема, Укрзалізницю, ДП УДЦТС «Ліскі».

Окрім Постійного радника проекту, який буде постійно працювати у Мінінфраструктури, до реалізації проекту залучено 17 експертів із Франції, Греції, Болгарії.

 

 

 

 

версія для друку