українська російська англійська
У Брюсселі обговорено питання залучення інвестицій ЄС в український енергетичний сектор
24.09.2012 | 09:18
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

21 вересня 2012 року Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко під час робочого візиту до Брюсселя зустрівся з Комісаром Європейського Союзу з питань енергетики Гюнтером Оттінгером.

У центрі уваги співрозмовників були питання залучення фінансування з боку європейських фінансових інститутів у паливно-енергетичний комплекс України.

Під час зустрічі обговорювалися питання модернізації української ГТС, готовності української газотранзитної системи та підземних сховищ до зимового періоду, перспективи реверсного постачання газу до України з країн-членів ЄС, а також підписання угод щодо залучення коштів на підвищення безпеки українських АЕС.

«Ми розглянули широке коло питань, але головне – це були питання фінансування, питання інвестицій в нашу енергетичну галузь, - прокоментував результати зустрічі Юрій Бойко. - Особливо для нас важливе фінансування з боку європейських банків. І сьогодні ми вирішили декілька питань. Сьогодні буде підписано одну угоду, і на черзі ще декількастосовно фінансування нашої газотранспортної системи і наших проектів з підвищення безпеки в ядерній енергетиці», - сказав Міністр енергетики та вугільної промисловості України.

«Ми з моїм колегою паном Бойком регулярно проводимо зустрічі, на яких обговорюємо питання розвитку існуючої інфраструктури, наші плани щодо модернізації газотранспортної системи, нові екологічні проекти, та що може бути зроблено з боку його країни й що можемо зробити ми як Європейська комісія та наші європейські банки – ЄІБ, ЄБРР та Світовий банк», - зазначив у свою чергу Гюнтер Оттінгер.

Під час зустрічі  Юрій Бойко та Гюнтер Оттінгер також обговорили проект оновленої «Енергетичної стратегії України до 2030 року», який проходить експертну оцінку в Європейській комісії. Оновлену Енергетичну стратегію України до 2030 року було розроблено у червні 2012  року на виконання зобов’язань України в рамках Енергетичного співтовариства.

Після зустрічі з Єврокомісаром Юрій Бойко відбув до представництва в Брюсселі Європейського інвестиційного банку, де відбулося підписання угоди щодо виділення ЄІБ кредиту в 200 млн. євро на фінансування в Україні проектів з реабілітації гідроелектростанцій.

версія для друку