українська російська англійська
У МОЗ презентували нові реанімобілі
24.09.2012 | 11:26
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Міністерство охорони здоров’я отримало 11 реанімобілів «Форд» типу С. Найближчими днями авто надійдуть до пілотних регіонів – Вінницької, Дніпропетровської, Донецької області та м. Києва.

Фахівцями Міністерства охорони здоров’я було оглянуто реанімобілі на відповідність національним стандартам. У огляді, зокрема, взяли участь заступник Міністра охорони здоров’я Олександр Толстанов, фахівці відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Департаменту реформ та розвитку медичної допомоги МОЗ України. Було оцінено можливості та переваги карет швидкої медичної допомоги даного класу.

Найголовнішою відмінністю автомобілів типу С від В є їхнє облаштування, яке дає можливість надавати всю необхідну реанімаційну допомогу хворим просто на місці, відзначив заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Толстанов: «Це не просто машина для транспортування хворого – це автомобіль вищого класу, що у першу чергу підтримує основні життєві константи потерпілого, який перебуває навіть у вкрай важкому стані. Зокрема, дефібрилятор, на відміну від такого ж у класі В, має функції кардіомонітора, він дозволяє спостерігати за станом хворого, запобігати виникненню аритмії тощо».

«Є можливість вільного та легкого доступу лікаря до хворого, і разом з тим усе необхідне для проведення реанімації - під руками», – підкреслив Олександр Толстанов.

Вагомим є і наявність кондиціювання та зовнішньої розетки, повідомив начальник відділу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Михайло Стрельников: «Бригада зможе під’їхати, під’єднатись до розетки, і, таким чином, машина залишатиметься теплою, підтримуватиметься належна температура в салоні у будь-яку пору року».

Нагадаємо, що у 2011 році державою було виділено 200 млн. грн. на закупівлю 70 реанімобілів типу С та 216 автомобілів типу В. Усі авто типу В наразі надійшли в пілотні регіони. Динаміку поставки решти реанімобілів типу С, як запевняють постачальники, буде пожвавлено. Усі автомобілі, які приймає МОЗ України, відповідають національним стандартам України «Автомобілі швидкої медичної допомоги та їхнє устаткування, технічні вимоги та методи випробувань» (EN 1789:2007, MOD) ДСТУ 7032:2009.

 

 

версія для друку