українська російська англійська
Продовжується робота з удосконалення законодавства щодо запобігання відмиванню коштів
24.09.2012 | 12:12
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку схвалила проект рішення «Про визначення критеріїв, за якими оцінюється ризик суб’єкта первинного фінансового моніторингу – професійного учасника ринку цінних паперів бути використаним для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму». Відповідне рішення було прийнято на планову засіданні регулятора, що відбулося 18 вересня 2012 року.

«Цей напрям роботи є одним із пріоритетних для нас, адже ми докладаємо чимало зусиль для того, аби діяльність Комісії у сфері запобігання та протидії легалізації доходів, одержаних злочинних шляхом, була ефективною. Головне призначення цього рішення Комісії – привести у відповідність до законодавства критерії, за якими оцінюється ризик суб’єкта первинного фінансового моніторингу – професійного учасника ринку цінних паперів бути використаним для відмивання доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансування тероризму, які використовуються при плануванні перевірок суб‘єктів первинного фінансового моніторингу», - повідомив Олег Мисюра, директор департаменту контрольно-правової роботи НКЦПФР, що координує роботу регулятора з протидії легалізації доходів, що отримані злочинним шляхом.

За його словами, регулятор виключить критерій ризику, пов‘язаний з роботою сертифікованих фахівців за сумісництвом, оскільки на цей час такої норми документи Комісії не містять. Проект рішення було розроблено відповідно до статті 14 Закону України «Про запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинних шляхом, або фінансуванню тероризму».

Найближчим часом документ буде оприлюднено на сайті Комісії для обговорення з громадськістю та направлено для погодження до міністерств та відомств.

Нагадаємо, що нещодавно НКЦПФР затвердила нові Правила розгляду справ, відкритих за порушення законодавства щодо запобігання та протидії відмиванню доходів, отриманих злочинним шляхом.

версія для друку