українська російська англійська
Кожен киянин зможе самостійно обрати собі сімейного лікаря он-лайн
24.09.2012 | 13:07
Київська МДА

Кияни зможуть самостійно обирати собі сімейних лікарів – за допомогою он-лайн системи. Про це під час засідання Комітету з економічних реформ заявив радник голови Київської міської державної адміністрації з питань реалізації Стратегії розвитку міста Києва Дмитро Турчак.

За його словами, в Києві реалізується програма впровадження сучасних інформаційних технологій в медичну галузь, одним з етапів якої є створення веб-порталу «Мій лікар» з можливістю обрати сімейного лікаря.

«Кожен пацієнт має право самостійно обрати собі сімейного лікаря. Це буде відбуватися незалежно від того, в якому районі живе чи зареєстрований мешканець. Для того, аби полегшити цю процедуру ми створюємо сайт «Мій лікар», де буде перелік сімейних лікарів. Сайт надасть можливість переглянути рівень кваліфікації кожного лікаря, отримати додаткову інформацію. Крім того, на сайті буде розміщено перелік усіх лікувально-профілактичних закладів Києва. Також планується запровадити можливість коментувати та переглядати відгуки інших користувачів. Ми намагаємося зробити життя киян більш комфортним та зручним, а така система дозволить досить швидко отримати весь необхідний обсяг інформації про лікувальні заклади та лікарів не виходячи з дому», – пояснив Дмитро Турчак.

Він зазначив, що на сьогодні сайт працює у тестовому режимі за адресою http://www.103.com.ua/, а найближчим часом почне працювати остаточна версія ресурсу з наступними можливостями: дистанційного обрання сімейного лікаря, вільного обрання лікувального закладу, можливості задати запитання чи надати пропозицію. А для тих мешканців Києва, які не мають доступу до мережі Інтернет, в поліклініках та амбулаторіях міста будуть встановлені інформаційні стенди з інформацією про лікарів та створена можливість обрати собі лікаря та подати заявку на закріплення. Наразі вже встановлено інформаційні стенди у 63 поліклініках та у 45 амбулаторіях. Партнером Київської міської державної адміністрації в цьому проекті виступив БФ «Здоров’я українського народу».

Розробка сайту здійснюється на виконання завдань Стратегії розвитку міста Києва до 2025 року і має на меті впровадження сучасних інформаційних технологій. Це дозволить суттєво поліпшити якість медичної допомоги, підвищить доступність та зручність медичних послуг, удосконалить рівень підготовки кадрів, збільшить поінформованість пацієнтів та підвищить економічну ефективність діяльності лікувально-профілактичних закладів. Наступними ініціативами визначено запровадження електронного запису на прийом до лікаря та виписку електронних рецептів.

 

версія для друку