українська російська англійська
ЗСУ переходять від "бюджету споживання" до "бюджету розвитку"
25.09.2012 | 10:00
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ОБОРОНИ

У світі скорочують національні армії. Яким чином це відбувається у Збройних Силах України, в ексклюзивному інтерв’ю газеті “Народна армія” розповів перший заступник начальника головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України генерал-майор Володимир Талалай.

«Сьогодні Законом України “Про чисельність Збройних Сил України” встановлено, що на 2012 рік кількість особового складу війська має бути на рівні 184 тисячі, з них – 139 тисяч військовослужбовці. Аби вирішити цю проблему ми беремо на “озброєння” перевірені методи, які вже добре зарекомендували себе і дали чудові результати. Тому, в першу чергу, скороченню підлягатимуть  частини, які обслуговують військо. Це бази зберігання боєприпасів, надлишкового майна, озброєння, техніки, управляння експлуатації спеціальних об’єктів тощо. Ці та подібні до них структури вже тривалий час є тягарем для українського війська, які не дають змоги йому повноцінно займатися бойовою підготовкою. Цього року в частинах забезпечення планується скоротити 8 тисяч посад… Хочу звернути увагу, що вже цього року ми маємо певні результати: ресурси, вивільнені внаслідок скорочення, спрямовані на бойову підготовку. Тобто ми працюємо в напрямку перерозподілу коштів і переходу з “бюджету споживання” на “бюджет розвитку”.

За словами генерал-майора Володимира Талалая, за рахунок скорочення обслуговуючих структур набуде нового імпульсу для розвитку авіація, протиповітряна оборона, високомобільні десантні війська. Крім того, не залишаться поза увагою й механізовані і танкові війська Сухопутних військ, ракетні війська і артилерія. Значну увагу приділено й розвитку Військово-Морських Сил. У той же час максимальна кількість особового складу, яка вивільнятиметься у частинах забезпечення, буде прийнята у бойові підрозділи.

«Нині вже організовано перепрофілювання спеціалістів у межах Збройних Сил України. У нас немає “зайвих” людей. Навпаки, є некомплект в бойових підрозділах. Тож місце знайдеться всім, - наголосив перший заступник начальника головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генерального штабу Збройних Сил України.

 

 

версія для друку