українська російська англійська
Держекоінвестагентство та японська організація ознайомилися з pеалізацією зелених інвестицій
25.09.2012 | 10:33
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ

20 - 21 вересня 2012 року делегація на чолі з Головою Державного агентства екологічних інвестицій Владиславом Якубовським та представниками японської організації з розробки новітніх енергетичних та промислових технологій (НЕДО) відвідала з робочою поїздкою Хмельницьку та Івано-Франківську області.

Головна мета поїздки - ознайомитися зі станом реалізації проектів за схемою зелених інвестицій, які реалізовуються за  кошти, отримані від продажу одиниць (частин) установленої кількості японським контрагентам в рамках Кіотського протоколу відповідно до Угоди від 18.03.2009 року.

Загалом делегація ознайомиться зі станом виконання робіт з теплосанації на 7 об’єктах, з них 4 школи та 3 лікарні у: смт. Летичів, м. Старокостянтинів,  смт. Стара Синява, с. Підгайчики, с. Ковалівка, с. Турка, головним замовником яких є ДП «Держекоінвест».

Одним з ключових обов’язків, які взяло на себе ДП «Держекоінвест», було не лише своєчасне виконання робіт з теплосанації, але й гарантування високої якості їх  здійснення. Роботи на об’єктах розпочалися в умовах початку навчального року та у останні місяці дії першого періоду Кіотського протоколу, в рамках якого такі проекти взагалі отримали право на життя.

Варто розуміти, що одночасне здійснення робіт більше ніж на 450 об’єктах соціальної інфраструктури - завдання досить масштабне та непросте. Проте, дякуючи спільним зусиллям Державного агентства екологічних інвестицій України та ДП «Держекоінвест», при безпосередній підтримці Уряду України та Міністерства екології та природних ресурсів України у напрямку нормативно-правового врегулювання процесу та безпосереднього залучення представників ОДА, реалізація проектів за схемою зелених інвестицій на сьогодні стала для України реальністю.

Дякуючи реалізації гнучких механізмів Кіотського протоколу на теплосанацію об’єктів соціальної інфраструктури, а це: школи, дитячі садочки, лікарні, вдалося залучити близько 1,74 млрд. грн. Керівники усіх обласних державних адміністрацій України визнали, що видатки на теплосанацію об’єктів соціальної інфраструктури такого рівня здійснюються в Україні чи не вперше. Ці кошти та виконані роботи сприятимуть значному покращенню умов навчання, виховання та лікування для місцевої громади.

У середньому на теплосанацію одного закладу соціальної сфери,  освіти чи охорони здоров’я передбачено від 2 до 5 млн. грн., по деяких об’єктах до 10 – 15 млн. грн., залежно від стану закладу та його розмірів. Теплосанацією передбачено заміну вікон та дверей, утеплення фасадів, ремонт покрівлі, вентиляційної системи. Теплосанація в першу чергу спрямована на збереження більшої кількості тепла у приміщеннях та, як наслідок, – значної економії енергоресурсів, зменшення кількості використаного палива для обігріву приміщень, що у свою чергу призведе до скорочення викидів СО2 в атмосферу. Планові скорочення викидів парникових газів становитимуть близько 61 378 тисяч тонн СО2-екв./рік

Планується регулярно здійснювати робочі візити до усіх областей України до тих пір, поки реалізація проектів з теплосанації не буде остаточно завершена. Наступна поїздка відбудеться 24 – 27 вересня 2012 року до Львівської, Вінницької, Чернівецької та Хмельницької областей.

У майбутньому на здійснення робіт з теплосанації чекає ще близько 1500 об’єктів соціальної інфраструктури України, які вже подали свої заявки до Державного агентства екологічних інвестицій України.

Нагадаємо, що cтаном на 31 серпня 2012 року Держекоінвестагентством розглянуто та схвалено 1942 проекти цільових екологічних (зелених) інвестицій у 25 регіонах України. За Договорами продажу одиниць (частин) установленої кількості (ОУК) з японською стороною погоджено 489 проектів цільових екологічних (зелених) інвестицій у 24 регіонах України загальною вартістю 3 608,5 млн. грн. та очікуваними щорічними скороченнями викидів парникових газів 110,4 тис. т СО2-екв., які відповідають вимогам чинного законодавства, в т.ч. постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2008 № 221.

 

 

версія для друку