українська російська англійська
65 підприємств Львівщини повністю ліквідували борги з виплати зарплати
25.09.2012 | 10:40
Львівська ОДА

Заборгованість з виплати заробітної плати сьогодні є найгострішою соціально-економічною проблемою Львівщини. Однак, впродовж 2012 року з’явилися позитивні моменти: кількість підприємств-боржників скоротилась з 229 до 164 одиниць – повністю ліквідували заборгованість із зарплати 65 підприємств на загальну суму 14 млн. грн., а ще 30 підприємств області зменшили її майже на 15,9 млн. грн. Про це 24 вересня під час засідання колегії розповів голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк.

За словами голови Львівської ОДА, починаючи з квітня заборгованість із заробітної плати щомісячно зменшується. Так, упродовж квітня-серпня зменшено борг на 4 млн. грн., а впродовж серпня – зменшено на 1,7 млн. грн. Загалом зменшено заборгованість від початку року у 5-ти містах обласного значення  та 7-ми районах області, а у 8-ми  адміністративно-територіальних одиницях повністю відсутні борги із зарплати. Водночас у 3-ох районах Львівщини заборгованість незначна, це – у Перемишлянському, Сколівському і Городоцькому районах.

Михайло Костюк розповів, що суттєво зменшені борги із зарплати упродовж 2012 року у м. Стрию (на 1,8 млн. грн.), м. Бориславі (на 1 млн. грн.), м. Червонограді (на 750 тис. грн.), а також у Дрогобицькому (на 520 тис. грн.) та Жовківському (на 178 тис. грн.) районах.

«Відсутня заборгованість із зарплати у працівників бюджетних установ області. Дане питання перебуває на постійному контролі керівництва держави», - додав керівник області.

Загальна сума невиплаченої зарплати на Львівщині станом на 1 вересня 2012 року становить 59,9 млн. грн. Найбільше підприємств-боржників є у Львові – 84 підприємства, заборгованість на яких понад 41 млн. грн., або 69% загальної заборгованості в області. Окрім цього, 88% боргу, або – 52,5 млн. грн. загального боргу – зосереджено у містах обласного значення Дрогобичі, Бориславі, Новому Роздолі та у Трускавці.

Проблемою є заборгованість на державних підприємствах, яка становить 22 млн. грн., або 61% заборгованості на економічно–активних підприємствах. Найбільша заборгованість є у Львівському науково-дослідному радіотехнічному інституті – 16,4 млн. грн. Заборгованість на підприємствах-банкрутах складає майже третину загального боргу в області – 18,3 млн. грн.

 

версія для друку