українська російська англійська
Укрзалізниця у 2013 році спрямує 8,6 млрд. грн. на оновлення рухомого складу
25.09.2012 | 10:56
Прес-служба ДЕРЖАВНої АДМІНІСТРАЦІї ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Державна адміністрація залізничного транспорту України висловлює цілковиту підтримку ініціатив керівників Уряду щодо необхідності оновлення рухомого складу у секторі пасажирських перевезень. Укрзалізниця вже подала на розгляд Кабінету Міністрів України проект плану капітальних інвестицій на 2013 рік, згідно з яким пропонує на придбання рухомого складу для пасажирських перевезень спрямувати з державного та місцевих бюджетів 8,66 млрд. грн.

Зокрема, пропонується за бюджетні кошти закупити 200 купейних вагонів, 41 вагон для перевезення інвалідів, 7 спеціальних службово-технічних вагонів та 2 міжрегіональних поїзди, 22 рейкові автобуси та 53 електропоїзди.

Самостійно,  без державного фінансування, виконати запропоновані на 2013 рік обсяги закупівель рухомого складу для перевезення пасажирів Укрзалізниця не зможе, оскільки з року в рік пасажирські перевезення залишаються збитковими. Зокрема, на кінець 2012 року збитки від пасажирських перевезень очікуються у сумі 7,2 млрд. грн. До того ж щороку спостерігається низький рівень компенсацій за пільгові перевезення пасажирів і перевізник одноосібно з року в рік несе навантаження соціальних видів перевезень.

 

версія для друку