українська російська англійська
Українським соняшником, ячменем і кукурудзою торгуватимуть на Чиказькій біржі
25.09.2012 | 12:25
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Україна планує посилити свою присутність на Чиказькій товарній біржі. Зокрема, окрім причорноморської пшениці, ф’ючерсний контракт планують запровадити на насіння соняшнику, соняшникову олію, ячмінь і кукурудзу. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.

Під час робочої поїздки до США Міністр провів переговори з керівництвом Чиказької товарної біржі. Сторони обговорили подальші перспективи співпраці, зокрема посилення присутності української сільгосппродукції на біржі.

«Ми обговорили умови, які необхідно створити, щоб запровадити ф’ючерсні контракти на вітчизняне насіння соняшнику, соняшникову олію, ячмінь і кукурудзу. Також ми ще раз порушили питання про відкриття у першій половині 2013 року майданчика Чиказької біржі в Україні і початок ф’ючерсних торгів у гривні», − зазначив Міністр.

Микола Присяжнюк наголосив, що активізація співпраці з Чиказькою товарною біржею дуже важлива для України як для аграрної держави. Це в першу чергу дасть можливість реалізовувати вітчизняну сільгосппродукцію за заздалегідь встановленою ціною, що унеможливить фінансові втрати виробників.

«Робота майданчика Чиказької біржі в Україні дасть можливість сільгоспвиробникам знати, яка ціна на зернові буде в наступному маркетинговому році. Ще два роки тому, коли починалися жнива, аграрії могли втрачати до 30-40% своїх доходів, оскільки не знали, яка вартість зерна, а зернотрейдери використовували цю ситуацію. Минулого року Аграрний фонд узяв на себе функцію орієнтира цін на зернові, а Чиказька біржа – на продовольчу пшеницю. З наступного маркетингового року ми хочемо, щоб цим орієнтиром став біржовий майданчик», − зауважив Микола Присяжнюк.

 

 

 

версія для друку