українська російська англійська
На Хмельниччині перші новосели отримали квартири за програмою "Доступне житло"
25.09.2012 | 15:12
Хмельницька Ода

Близько місяця тому підписано угоди на отримання доступного іпотечного кредиту, а вже сьогодні люди отримали ключі від власних квартир. Це перший будинок в області, де за програмою пільгового кредитування отримали позики 11 сімей. Ключі у святковій атмосфері їм передав голова облдержадміністрації Василь Ядуха.

«Багато молодих пар, особливо в містах обласного значення, сьогодні не мають власного житла. Президент і Уряд приділяють вирішенню цього питання максимум уваги. Приємно констатувати, що Кабінет Міністрів України з метою залучення приватних інвестицій готує рішення, за яким структури, які вкладатимуть кошти у будівництво, користуватимуться податковими пільгами. З червня поточного року запрацювала програма «Доступне житло», яка допомагає громадянам вирішити житлову проблему. На Хмельниччині оформлено уже 32 кредити, за темпами впровадження програми ми займаємо четверте місце в Україні», - сказав Василь Ядуха під час вітальної промови.

На здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, для області на 2012 рік передбачено 28,99 млн. грн. Рішенням Міжвідомчої комісії затверджено перелік з 19 житлових об'єктів, де надаватимуться квартири:

- м. Хмельницький - 12 об'єктів, з них 3 об'єкта мають ступінь будівельної готовності 80-95%;

- м. Кам’янець-Подільський - 3 об'єкта, з них 1 об'єкт - 85% готовності;

- м. Старокостянтинів - 1 об'єкт;

- смт. Стара Синява - 1 об'єкт ;

- м. Шепетівка – 1 об'єкт ;

- м. Деражня - 1 об'єкт.

При облдержадміністрації працює інформаційно-консультаційний центр для надання громадянам вичерпної консультації щодо умов отримання іпотечних кредитів, діє «пряма телефонна лінія». За час роботи Центру особисто звернулись за консультаціями понад 400 громадян, 150 виявили бажання отримати пільговий кредит.

За пару місяців новосілля у новому будинку справлятимуть і у Кам’янці-Подільському.

версія для друку