українська російська англійська
Україна висловила точку зору з питань верховенства права на міжнародному та національному рівнях
25.09.2012 | 17:20
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністр юстиції України Олександр Лавринович представив у ході 67-ї сесії Генеральної асамблеї ООН точку зору України щодо питань верховенства права на міжнародному та національному рівнях. Виступ відбувся 24 вересня під час першого в історії Генасамблеї ООН засідання високого рівня з питань верховенства права.

Так, говорячи про міжнародний аспект, Міністр юстиції висловив позицію України щодо необхідності надання юридичних гарантій безпеки державам, які відмовилися від ядерної зброї. Він наголосив, що це  є одним з ключових елементів зміцнення верховенства права.

Представник України також підкреслив, що найбільші проблеми у світі пов'язані саме з неналежним дотриманням міжнародних зобов'язань та порушеннями міжнародного права, які досі мають місце. Український Міністр наголосив на недостатності механізмів забезпечення підзвітності, а також слабкості політичної волі щодо забезпечення дотримання міжнародного права.

При цьому він наголосив на необхідності підвищити у майбутньому ефективність міжнародних судових та квазісудових інституцій.

Як відомо, 24-27 вересня делегація України на чолі з Президентом України Віктором Януковичем перебуває у США для участі у 67-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

67-а сесія Генасамблеї ООН стартувала у Нью-Йорку 19 вересня. На порядку сесії більше 150 тем, у тому числі питання захисту прав людини і розвитку міжнародного права.

Міністр юстиції України Олександр Лавринович представляє на сесії Генасамблеї ООН, на міжнародному і національному рівнях, доповідь щодо питань верховенства права в Україні.

 

 

версія для друку