українська російська англійська
Держмитслужба та Асоціація платників податків підписали Меморандум про співпрацю
25.09.2012 | 17:46
Прес-служба ДЕРЖАВНої МИТНої СЛУЖБи

Державна митна служба України та Асоціація платників податків підписали Меморандум про співпрацю. Документом передбачається створення сприятливого податкового клімату для розвитку промисловості та підприємництва в Україні. Документ має на меті вдосконалення та спрощення митних процедур, систематизацію та стабілізацію державної митної політики в рамках нового Митного кодексу України. Як зазначив т.в.о. Голови Державної митної служби Олександр Дороховський, Меморандум сприятиме подальшому конструктивному діалогу між органами влади та бізнесом.

«Наше з Асоціацією спільне завдання - сприяти добровільній і своєчасній сплаті податків до бюджету. Партнерські взаємовідносини платників податків і фіскальних органів є рушійною силою в досягненні балансу інтересів держави і бізнесу. А саме – можливості для бізнесу розвиватися і отримувати прибуток, а для держави – наповнювати бюджет і реалізовувати програми соціально-економічного розвитку. Саме ці принципи закладено в Меморандумі», - сказав Олександр Дороховський.

У Меморандумі зазначено, що сторони будуть обмінюватися інформацією про перебіг реформування та вдосконалення митної та податкової систем. Співпраця полягатиме як у спрощенні митних процедур, так і в контролі дотримання і вдосконалення законодавства у митній сфері. Адже обопільне завдання Держмитслужби та Асоціації – підвищення рівня прозорості ведення бізнесу та реалізації державної податкової і митної політики в цілому.

«Для здійснення ефективної зовнішньоекономічної діяльності важливим, на нашу думку, є подальший розвиток митного законодавства. Впевнена, що цьому сприятиме наш конструктивний діалог з Державною митною службою України. Адже наші взаємні дії дозволять правильно, системно і компетентно реагувати на податкові ризики, допоможуть удосконалити адміністрування окремих видів податків і зборів», - зазначила Президент АППУ Валентина Арбузова.

Новий Митний кодекс значно поліпшив бізнес-клімат. Але, в той же час, законодавча база постійно знаходиться в розвитку і потребує вдосконалення.

«Ми будемо максимально залучати представників Асоціації в процес підготовки та експертизи нормативно-правової бази. Також спільно з Асоціацією ми плануємо проводити моніторинги дотримання законодавства в митній сфері, як митними органами, так і платниками податків, готувати спільні роз'яснення та консультації з питань застосування законодавства; проводити спільні зустрічі для оперативного вирішення проблемних питань платників податків», - сказав Олександр Дороховський.

 

версія для друку