українська російська англійська
Олександр Лавринович в ООН доповів про реформи в Україні
25.09.2012 | 17:56
Прес-служба Міністерства юстиції

Міністр юстиції України Олександр Лавринович представив в ООН звіт щодо реформ, які здійснюються в Україні з метою зміцнення верховенства права. Доповідь відбулася під час зустрічі з главами делегацій, представниками делегацій держав-членів ООН, представниками Секретаріату ООН в рамках 67-ї сесії Генеральної асамблеї ООН, яка триває у Нью-Йорку (США).

Зібрання було присвячене обговоренню питань зміцнення верховенства права в пострадянському суспільстві, зокрема, досвіду України у цій сфері, урокам та перспективам.

Міністр юстиції України підтвердив рішучу налаштованість керівництва держави на виконання взятих на себе зобов’язань у сфері побудови ефективних методів державного управління, забезпечення рівного доступу до правосуддя, боротьби з корупцією та залучення громадськості до процесів визначення та реалізації державної політики.

У своїй доповіді він торкнувся, зокрема, питань адміністративної, судової, виборчої та конституційної реформ. Представник України поінформував також про законодавчі кроки, які зробила Україна для запровадження європейських стандартів доступу осіб до правосуддя, виконання міжнародних зобов’язань у сфері надання правової допомоги, боротьби з дискримінацією, корупцією та інших питань верховенства права.

Олександр Лавринович наголосив, що Україна підтверджує налаштованість виконати взяті на себе зобов‘язання у визначені терміни.

При цьому, Міністр юстиції поінформував про єдине, досі частково невиконане, зобов‘язання України, яке було взяте під час вступу до Ради Європи – реформування системи кримінальної юстиції. Відзначивши важливість ухвалення нового Кримінального процесуального кодексу та закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, Міністр повідомив про роботу щодо реформування прокуратури та підготовки відповідного проекту Закону.

За словами Олександра Лавриновича, даний законодавчий акт, який незабаром буде винесений на розгляд українського парламенту, стане важливим насамперед, у частині відмови від здійснення функції «загального нагляду» і перетворення цієї інституції на орган, що відповідає стандартам Ради Європи.

Як відомо, 24-27 вересня делегація України на чолі з Президентом України Віктором Януковичем перебуває у США для участі у 67-й сесії Генеральної Асамблеї ООН.

67-а сесія Генасамблеї ООН стартувала у Нью-Йорку 19 вересня. На порядку сесії більше 150 тем, в тому числі питання захисту прав людини і розвитку міжнародного права.

 

 

 

версія для друку