українська російська англійська
Удосконалено механізм проведення державних форвардних закупівель зерна
25.09.2012 | 18:00
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Кабінет Міністрів вніс зміни до Порядку проведення державних форвардних закупівель зерна. Відповідну постанову № 879 прийнято на засіданні Уряду 24 вересня 2012 року.

Порядок здійснення державних форвардних закупівель затверджено постановою Кабінету Міністрів від 16 травня № 736. Він визначає механізм проведення їх Аграрним фондом.

Згідно з прийнятою постановою, передбачається ряд змін з метою вдосконалення проведення Аграрним фондом державних форвардних закупівель зерна. Зокрема, остаточний розрахунок за контрактом проводитиметься за середньозваженими цінами рівноваги (фіксингу), що склалися протягом останніх трьох сесій на Аграрній біржі та сертифікофаних нею акредитованих товарних біржах, що склалися на момент поставки, за вирахуванням середньозваженого процента за кредитами банків, наданих строком до 12 календарних місяців, за поданням Національного банку.

Фінансові інтервенції здійснюватимуться Аграрним фондом шляхом придбання окремих об’єктів державного цінового регулювання на організованому аграрному ринку на умовах споту або форварду з метою встановлення ціни рівноваги (фіксингу) в розмірі, який є не меншим значення мінімальної інтервенційної ціни.

Прийняття постанови надасть можливість удосконалити механізм розрахунку із сільгоспвиробниками при здійсненні форвардних закупівель зерна.

 Довідково

Форвардні закупівлі передбачають придбання зерна у сільськогосподарських товаровиробників на умовах авансового платежу в розмірі 50 відсотків вартості зерна, розрахованої на підставі мінімальної інтервенційної ціни на момент укладення форвардного біржового контракту.

 

версія для друку