українська російська англійська
Юрій Бойко вважає газифікацію вугілля одним з пріоритетних напрямків розвитку ПЕК
26.09.2012 | 11:44
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко зазначає, що на сьогодні газифікація вугілля для України є одним з пріоритетних напрямків розвитку паливно-енергетичного комплексу.

«При сучасному рівні цін на газ газифікація вугілля є для України найбільш економічно вигідним виходом із ситуації», - заявив Юрій Бойко 25 вересня журналістам під час відвідання м. Первомайськ Луганської області.

За його словами, від залучення вугільної галузі сьогодні залежить безпека економіки країни.

«Для України сьогодні вкрай важлива енергетична безпека та забезпеченість власними енергоносіями в ситуації, коли з кожним кварталом практично дорожчає імпортний газ. І від залучення вугільної галузі сьогодні залежить безпека економіки країни», — підкреслив Міністр.

Нині, за словами Юрія Бойка, Україна взяла курс на заміщення імпортного газу альтернативними українськими джерелами енергії, зокрема вугіллям, обсяги видобутку якого активно нарощуються. Планується побудувати 3 підприємства з газифікації вугілля.

«Технологію ми беремо у компанії Shell. Ця технологія випробувана в Китайській Народній Республіці. Там працює 15 таких підприємств. 3 підприємства ми будуватимемо в Україні. Одне - в Луганській області, одне - в Донецькій і одне - в Одеській. На гроші Китайського банку розвитку. Ми майже рік відпрацьовували цей механізм і наприкінці листопада підпишемо кредитну угоду за цим проектом. І крім того, ми плануємо ТЕС перевести на вугільне паливо», - підкреслив Міністр.

Крім м. Первомайськ, 25 вересня 2012 року Юрій Бойко відвідав з робочою поїздкою також м. Лисичанськ. Міністр провів наради з керівництвом Луганської області та підприємств паливно-енергетичного комплексу щодо актуальних питань розвитку галузі.

 

версія для друку