українська російська англійська
У Жовтих Водах на Дніпропетровщині вручено ключі від нових квартир 40 родинам
26.09.2012 | 12:33
Дніпропетровська ОДА

Голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Вілкул вручив ключі від квартир у новому сучасному будинку 40 родинам міста Жовті Води. Десятиповерховий будинок побудований в рамках Програми радіаційного та соціального захисту населення цього міста.

Будівництво нового житла в мікрорайоні №2 міста Жовті Води розпочате ще 20 років тому – у 1992 році. Через брак фінансування зведення житлового комплексу, який складається з двох десятиповерхових будинків, було призупинене. З 2010 року за ініціативи Олександра Вілкула та за підтримки Президента України Віктора Януковича та Уряду будівельні роботи було відновлено.

Вже в жовтні 2010 року Олександр Вілкул увів у експлуатацію перший будинок на  39 квартир та вручив ключі новоселам.

26 вересня 2012 року введений в експлуатацію другий будинок на 40 квартир – 20 двокімнатних та 20 трикімнатних. Для добудови цього будинку в 2012 році з державного бюджету виділено 10 млн. грн. Загалом на соціальний і радіаційний захист населення Жовтих Вод цьогоріч виділено 13,5 млн. грн.

«Жовті Води – стратегічно важливе місто. І держава надає системну підтримку у вирішенні найактуальніших питань як його розвитку, так і підвищення якості життя його жителів. З 2010 року ми розпочали відселення людей, у чиїх домівках накопичувався радоновий газ. Для цього був побудований перший новий житловий будинок на 39 квартир. Сьогодні ще 40 родин міста Жовті Води отримали квартири у другому новому сучасному будинку», - сказав Олександр Вілкул.

Загальна кошторисна вартість житлового комплексу близько 16 млн. грн. Новий будинок відповідає всім сучасним стандартам. Він оздоблений сучасними металопластиковими енергозберігаючими вікнами та дверними блоками. Їх було закуплено за кошти, виділені наприкінці 2011 року з ініціативи Олександра Вілкула з обласного бюджету у розмірі близько півмільйона гривень. У кожній квартирі установлені газові лічильники та лічильники на холодну воду. Гаряча вода та тепло здійснюватиметься від центральної мережі теплопостачання. Ґанок будинку облаштований пандусом. Зовнішнє оздоблення фасаду виконане композитним матеріалом з утепленням мінераловатними плитами. На прибудинковій території облаштована зона відпочинку для мешканців будинку.

Загалом в Дніпропетровській області проводиться масштабна робота щодо забезпечення житлом мешканців регіону. Зокрема, починаючи з 2010 року, вже виділено 520 квартир працівникам бюджетної сфери. Наприкінці жовтня цього року ще 24 родини військовослужбовців отримають нове житло.

До кінця року квартири отримає 51 родина медиків у Кривому Розі, Нікополі, П'ятихатському та Царичанському районах, а у новому будинку на 56 квартир, який будується по програмі Президента України «Доступне житло», ще 6 квартир отримають 5 спортсменів та їх тренер, які привезли з Олімпійських ігор у Лондоні золоті та срібну медалі.

Також Олександр Вілкул відзначив, що в рамках Соціальної Ініціативи «Доступне житло» на Дніпропетровщині будується більше тисячі квартир у 11 житлових будинках, які можна придбати за доступними цінами в кредит під 3%. Максимальна ставка – 16%, з яких 13% компенсує держава.

версія для друку