українська російська англійська
МОЗ вже підготував майже 3 млн. доз вакцини для профілактики грипу
26.09.2012 | 14:22
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

У мережі аптек та медичних установ  вже заготовлено понад 12 млн. упаковок лікарських засобів та більш як 2,7 млн. вакцин для профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу. Про готовність системи охорони здоров’я до можливих епідемічних спалахів ГРВІ та грипу на брифінгу в Будинку Уряду 26 вересня  розповіли заступник Міністра охорони здоров’я  Олександр Толстанов та Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби, головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко.

Зокрема, Олександр Толстанов зазначив: робота щодо готовності до можливої епідемії є щорічною, плановою і організованою.  Починається ця робота з аналізу попереднього періоду і напрацювання завдань на нинішній сезон. Експерти зробили прогнози відносно вірогідної наявності вірусів, які будуть призводити до захворюваності у зимовий період 2012-2013 років.

«За даними ДУ «Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Громашевського»  та враховуючи ситуацію, яка склалася у світі й Україні, в епідемічному сезоні 2012-2913 років, прогнозується циркуляція вірусів грипу A(H3N2), а саме – нового штаму A/H3N2ікторія/361/2011 та нового для України штаму В/Вісконсін/1/2010. Не виключена можливість циркуляції вірусу грипу А/H1N1/Каліфорнія/2009, але його роль у епідемічному процесі буде другорядною. Усі три штами увійшли до складу актуальних сезонних вакцин проти грипу на сезон 2012-2013 років», - розповів Олександр Толстанов. Він додав, що відповідні рекомендації щодо заходів профілактики інфекційних захворювань вже направлено  управлінням охорони здоров’я та головним санітарним лікарям областей, міст та АР Крим. Олександр Толстанов також акцентував увагу, що вакцинація – найбільш дієвий і безпечний спосіб запобігти захворюваності на грип та ГРВІ. На жаль, населення проявляє низьку активність щодо вакцинації: так у минулому році було вакциновано лише близько 1% населення України.

«Єдиний найефективніший метод уникнути захворюваності - це вакцинація. Вона на сьогоднішній день не входить у календар планових щеплень. Це світова практика. У мережі аптек більш як 2,7 млн. вакцин, це на 40% перевищує показники 2010 року», - розповів заступник Міністра охорони здоров’я.

Голова Державної санітарно-епідеміологічної служби, головний державний санітарний лікар України Анатолій Пономаренко додав, що минулий рік характеризувався помірними показниками. Спостерігалося 2 хвилі захворюваності на ГРВІ та грип, які охопили понад 5 тисяч осіб, тобто близько 12,3% населення України. «Перевищення епідпорогу не було. Нинішній стан оцінюється як задовільний. Ми з 1 жовтня  розпочинаємо більш інтенсивний моніторинг стану захворюваності. Ранньої хвилі не очікується. Скоріше за все пік припаде на листопад з переходом на грудень. Проте на сьогодні ситуація є стабільною і контрольованою. Причому вона набагато краща, ніж у попередні роки», - зазначив Анатолій Пономаренко.

версія для друку