українська російська англійська
Юрій Бойко відкрив Міжнародний форум "ПЕК України: сьогодення та майбутнє"
26.09.2012 | 16:04
Прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко 26 вересня 2012 року відкрив Х Міжнародний Форум "Паливно-енергетичний комплекс України: сьогодення та майбутнє", який проходитиме в Києві по 28 вересня 2012 року.

«Для нас дуже важливо, що всі компанії, які сьогодні тут присутні, є нашими партнерами і учасниками створення енергетично незалежної України», — заявив Міністр, вітаючи учасників та гостей з відкриттям ювілейного Форуму.

Він нагадав, що Президент України Віктор Янукович поставив завдання за 10 років зробити Україну енергетично незалежною, і, на думку Юрія Бойка, сьогоднішній Форум – це черговий крок на шляху виконання цієї амбітної задачі.

Міністр окреслив пріоритетні напрямки, які дадуть можливість підвищити енергетичну безпеку України вже найближчим часом.

Перш за все, за його словами, Україна має збільшити видобування власних енергетичних ресурсів, зокрема природного газу, вугілля, урану, і зменшити закупку імпортованих ресурсів.

Другий пріоритетний напрямок – це заміна імпортованого газу на власне енергетичне вугілля.

«Це завдання виконується за підтримки наших іноземних партнерів. Ми на прикладі цього року вже зрозуміли, наскільки це вигідно. Тому що за рахунок збільшення споживання власного вугілля і зменшення споживання імпортованого газу суттєво зменшили закупки імпортованого природного газу», — зазначив Міністр.

Також до пріоритетних напрямків Юрій Бойко відніс питання енергетичної ефективності.

«Кінцева мита всіх цих заходів – це збільшення нашої енергетичної безпеки, а в кінцевому рахунку – набуття Україною стану енергетичної незалежності», — наголосив у своїй промові Міністр.

Міністр також уважно ознайомився з експозицією виставки, яку було організовано в рамках Форуму.

У рамках Форуму представлена галузева експозиція «ПЕК України», яка демонструє потенціал підприємств паливно-енергетичного комплексу України, з окресленням пріоритетів діяльності Міненерговугілля  України та шляхів реалізації стратегічних інвестиційних проектів за напрямками: електроенергетика, нафтогазова і нафтопереробна промисловість, ядерна енергетика та ядерно-промисловий комплекс, вугільна промисловість та енергозбереження, нетрадиційні і поновлюванні джерела енергії.

Крім того, в рамках Форуму проходить міжнародна  виставка «Енергетика в промисловості 2012», де представлено різноманітне енергетичне обладнання.

Спеціальними темами Форуму цього року стали: «Енерго- та електропостачання нафтогазових комплексів та вугільних підприємств»;  «Електропостачання та електрифікація електротранспорту»; «Електротехнології і енергозабезпечення в агропромисловому комплексі»; «Гідроенергетика. Міні-ГЕС»; «IT-технології, автоматизація об'єктів ПЕК»; «Атомна енергетика та атомно-промисловий комплекс України».

Ділова програма присвячена реформуванню електроенергетики, вугільної галузі, нафтогазової промисловості, ЖКГ, транспорту у світлі Урядової Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава».

Форум проходить в Міжнародному виставковому центрі м. Києва на Броварському проспекті, 15.

Організаторами Форуму виступили Міністерство енергетики та вугільної промисловості України та ТОВ «Міжнародний виставковий центр».

версія для друку