українська російська англійська
Україна та Росія святкуватимуть 200-річний ювілей Тараса Шевченка разом
26.09.2012 | 17:07
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Україна та Росія спільно готуватимуться до 200-річного ювілею Тараса Шевченка, який відзначатиметься у 2014 році. Про це йшлося під час зустрічі Прем’єр-міністра України Миколи Азарова з керівником Федерального агентства у справах СНД, співвітчизників, які мешкають за кордоном, та з питань міжнародного гуманітарного співробітництва РФ Костянтином Косачевим.

«Творчість Шевченка, як і багато іншого спільного культурного надбання українського та російського народів, поєднує наші країни», - зазначив Микола Азаров. Він підкреслив, що Україна зацікавлена в спільній підготовці до святкування ювілею Кобзаря, та висловив впевненість, що і Росія, і країни СНД візьмуть участь у відзначенні 200-річчя Тараса Шевченка.

Російська сторона передала Прем’єр-міністру України копії унікальних,раніше невідомих документів, пов’язаних з життям та творчістю Тараса Шевченка. Зокрема, це вірші Кобзаря російською мовою, копії його малюнків.

«Шевченко – великий поет, який творив як українською, так і російською мовами. Його надбання є унікальним і однаково цінним для наших народів», - зазначив Костянтин Косачев.

В свою чергу Костянтин Косачев запропонував сприяння в організації в ході підготовки до ювілею виставок, присвячених творчості Кобзаря, до яких можливо залучити архівні документи, які є в Росії.

 

 

версія для друку