українська російська англійська
У МВС відбулася зустріч зі спостерігачами ОБСЄ з нагляду за виборчою кампанією в Україні
27.09.2012 | 09:04
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Про підготовку щодо забезпечення охорони громадського порядку під час виборів народних депутатів розповів членам делегації місії спостерігачів ОБСЄ начальник Департаменту громадської безпеки України Сергій Поготов.

«Міліція - поза політикою, - розпочав керівник підрозділу МВС України. - Її основними завданнями є охорона і забезпечення громадського порядку, а також запобігання правопорушенням та їх припинення».

Згідно з виборчим законодавством на органи внутрішніх справ покладено супроводження виборчої документації під час перевезення її з окружних до дільничних виборчих комісій та у зворотному напрямку, а також охорона виборчої документації з моменту завезення до приміщень окружних та дільничних виборчих комісій.

«Ще у червні було розроблено й надіслано до структурних підрозділів Міністерства та на місця відповідний План заходів, яким передбачено комплекс завдань та визначені терміни їх виконання, - продовжив Сергій Поготов. - Крім того, на місця надіслано Методичні рекомендації з метою роз’яснення календарного плану ЦВК та розписаний порядок дій особового складу, який буде залучено до охорони громадського порядку, у тому числі при нештатних ситуаціях».

З початком виборчої кампанії в Міністерстві та в усіх підпорядкованих підрозділах розгорнуті Оперативні штаби, що працюють у цілодобовому режимі. Їх основне завдання  - відслідковування ситуації в державі, пов’язаної з виборчим процесом, збір та аналіз інформації, а також внесення пропозицій щодо вжиття, за необхідності, додаткових правоохоронних заходів. Зокрема, на сайті МВС створена окрема рубрика по виборах, в якій висвітлюється робота органів внутрішніх справ щодо забезпечення законності перебігу виборчого процесу та реагування на повідомлення.

«Органами внутрішніх справ реєструються та перевіряються всі повідомлення щодо можливих порушень виборчого законодавства, а також уживаються відповідні заходи реагування, - наголосив начальник ДГБ України. - З початку виборчого процесу органами внутрішніх справ зареєстровано 1152 повідомлення, пов’язаних із його перебігом. Із загальної кількості найбільше повідомлень про незаконну агітацію, хуліганські прояви та виявлення агітаційних матеріалів, надрукованих з порушенням законодавства».

За словами Сергія Поготова, вже стосовно 109 осіб складено адмінпротоколи. За результатами розгляду судом накладено адміністративні стягнення на 20 осіб. За ознаками складу злочинів міліцією порушено 40 кримінальних справ.

Особлива увага приділятиметься забезпеченню правопорядку у місцях перебування та проживання офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій. На сьогодні ЦВК зареєстровано 537 офіційних спостерігачів.

Для забезпечення громадського порядку та реагування на можливі правопорушення у день голосування попередньо планується залучити понад 65 тис. працівників міліції. В окремих регіонах держави, в основному в сільській місцевості, кількість виборчих дільниць більша від кількості особового складу міськрайорганів внутрішніх справ. Тому до охорони громадського порядку, окрім працівників міліції, залучатимуть членів громадських формувань та громадських помічників ДІМ.

Під час зустрічі представники ОБСЄ обговорили порядок перебування членів місії на території нашої держави. На завершення зустрічі представник місії ОБСЄ Ендрю Харкер побажав, аби вибори пройшли безпечно.

У свою чергу Сергій Поготов зазначив, що міліція вживатиме всі необхідні заходи у межах чинного законодавства України для забезпечення належного правопорядку в рамках виборчого процесу.

версія для друку