українська російська англійська
На Запоріжжі переходять на альтернативні джерела енергії
27.09.2012 | 10:43
Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

У Запорізькій області на території Новенської сільської ради Токмацького району продовжується будівництво комплексу сонячної електростанції потужністю 15 МВт. Загальна площа земельних ділянок, переданих для цих цілей в оренду ТОВ “Токмак Солар Енерджі”, становить 32,79 гектара. Будівництво ведеться на землях низької якості, з високим рівнем ґрунтових вод техногенного характеру. Ці землі почасти забруднені важкими металами, пестицидами та канцерогенними речовинами і при використанні для господарських потреб потребують зняття верхнього родючого шару ґрунту.

Отже, спорудження як в інтересах енергетиків, так і мешканців навколишніх поселень. Внаслідок побудови сонячної електростанції сільські території отримають не тільки додаткове екологічно чисте джерело електричної енергії та нові робочі місця, а ще й щорічно 230,24 тис. грн. додаткових надходжень до бюджету Новенської сільської ради.

З метою впровадження в області альтернативних джерел енергії найближчим часом на території Семенівської сільської ради Мелітопольського району передбачається відвести земельну ділянку 5,4 га ТОВ “Солнергия” для будівництва та обслуговування фотоелементної станції. У Приазовському районі на території Надеждинської сільради для розташування комунікаційних мереж, обслуговуючих та допоміжних будівель комплексу вітрової електростанції до відведення ТОВ “Юрокейп Юкрейн I” заплановано 10 га земель.

версія для друку