українська російська англійська
У Криму народжуватимуть за допомогою телемедицини
27.09.2012 | 11:24
Рада Міністрів АР Крим

У Криму буде впроваджена система телемедицини, яка дозволить налагодити взаємодію перинатального центру з іншими медичними установами республіки. Про це повідомила головний лікар перинатального центру Тетяна Бабич.

За її словами, дана система комунікації дозволить зв'язати всі райони Криму з Перинатальним центром, здійснювати відбір пацієнтів, які вкрай потребують консультації чи госпіталізації в центр.

Для впровадження системи телемедицини в рамках швейцарського проекту «Здоров'я матері та дитини» для всіх районних лікарень буде закуплена і протягом місяця встановлена необхідна медапаратура.

Також в рамках даного проекту 14 акушерів-гінекологів та неонатологів Криму пройшли тренінг по використанню телемедичних технологій в клінічній практиці. Планується, що навчання пройдуть по п'ять акушерів-гінекологів родопомічних установ від кожного району Криму. «Кожен район матиме набір обладнання, який дозволяє зв'язатися по телемедицині з центром. У нас відведено для цього спеціальний кабінет. Там буде 3-4 робочих місця, які паралельно можуть проводить забір інформації про пацієнта, формування списків, кого потрібно консультувати і коли. Буде і онлайн-трансляція для докторів. У нас є фахівці, які проходили стажування на цьому обладнанні, вони знають, як працює ця техніка і вже навчають наших спеціалістів і в районах», - розповіла Тетяна Бабич.

Крім того, буде створено перинатальний реєстр, до якого будуть внесені дані про жінок, в яких є проблеми з виношуванням вагітності.

версія для друку