українська російська англійська
Микола Присяжнюк: Питання використання ГМО потребує додаткового вивчення
27.09.2012 | 15:12
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Міністр поінформував, що наразі розпочата перевірка імпортованого насіння, яке використовується в Україні, та зернових, які виробляються, щодо можливої наявності в них ГМО. Він додав, що такий тотальний аналіз буде проведено протягом найближчих трьох місяців та зазначив, що організовується низка консультацій із зарубіжними фахівцями.

«Сьогодні ми оголосили трьохмісячник для інспекції щодо проведення аналізу на наявність ГМО, і яким чином це впливатиме на об’єми виробництва. Це робитиме Держсільгоспінспекція. Перевірятися буде насіння технічних культур, зокрема сої, цукрового буряка, кукурудзи, соняшнику. Насіння пшениці перевірятися не буде, оскільки в Україні насіння, яке використовується, вітчизняної селекції. Ми запропонуємо спеціалістам з цих питань проводити круглі столи і Мінагрополітики буде виступати їх організатором», - сказав Міністр. 

Він уточнив, що Міністерство такі заходи ініціює та проведе у листопаді-грудні за участю провідних фахівців генної інженерії та їх опонентів, щоб прийняти виважене рішення та визначити позицію держави до цього виду продукції.

версія для друку