українська російська англійська
Укрзалізниця: Тарифи на перевезення вантажів територією України - одні з найнижчих
27.09.2012 | 15:54
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту

Тарифи на перевезення вантажів залізничним транспортом в усіх сполученнях територією України залишаються найнижчими серед країн СНД та Європи.

Наразі тарифи (внутрішні, експорт, імпорт) на перевезення вантажів у Польщі у 4,3 раза вищі, ніж в Україні, в Угорщині – в 3,5 раза, у Румунії  - більше ніж в 3 рази,  Словаччині – у 3,5, Білорусії – майже в 2 рази,  Росії – у 1,5 раза, Казахстані – у 1,1 раза.  

Тарифи на перевезення транзитних вантажів вагонами Укрзалізниці також значно нижчі, ніж в інших країнах: у 3,2 раза нижчі, ніж в Угорщині, у 2,8 раза - ніж в Польщі, у 2,3 раза - ніж в Румунії, у 2,3 раза - ніж у Словаччині, у 1,5 раза - ніж у Росії, у 1,4 раза - ніж у Казахстані, та у 1,3 раза нижчі, ніж в Білорусії. 

Впродовж останніх років тарифи на вантажні перевезення вагонами Укрзалізниці не підвищувалися, а на деякі види вантажів навіть знижувалися – держава таким чином підтримувала рентабельність інших галузей економіки під час кризи. Укрзалізниця, в свою чергу, постійно недоотримувала інвестиційний ресурс для достатнього оновлення рухомого складу.

«У разі недоінвестування та нестачі ресурсів на оновлення рухомого складу та при умові зростання виробництва у 2013 – 2014 роках ми не зможемо наявним рухомим парком забезпечити вантажні перевезення, – зауважив генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак. – Так, коли у 2011 та на початку 2012 року спостерігався ріст виробництва, під час якого збільшувався вантажопотік, ми вже не мали змоги забезпечити у повному обсязі вантажні перевезення. Головна причина цьому – відсутність вагонів та локомотивів. Ми недовантажували до 1000 вагонів за добу, а це втрата прибутків», – додав він.  

 

 

версія для друку