українська російська англійська
Міжнародні експерти високо оцінили рівень роботи Київського перинатального центру
27.09.2012 | 16:14
Київська МДА

Київський перинатальний центр відвідали Перший заступник Глави Адміністрації Президента України Ірина Акімова та міжнародні фахівці у галузі акушерства і гінекології.

Під час візиту президент Європейської Ради та колегії з акушерства та гінекології, професор Тахір Махмуд і голова постійно діючого комітету Європейської Ради та колегії з акушерства та гінекології з акредитації лікувальних закладів, експерт з ультразвукової діагностики в акушерстві і перинатології, професор Юрій Владімірофф високо оцінили позитивну динаміку та рівень надання медичної допомоги у Київському перинатальному центрі.

«Я надзвичайно вражений прогресом Київського перинатального центру. Наразі основним завданням є підвищення якості надання послуг для матері і дитини. Тутешні лікарі взяли на себе велику відповідальність, розпочавши цю складну, але дуже важливу роботу. Зараз найважливіше – продовжувати рухатися у вірному напрямку, аби напрацювання київських медиків переймали у інших перинатальних центрах не лише України», – зазначив Тахір Махмуд.

Він також зауважив, що Європейська Рада і колегія з акушерства та гінекології об’єднує 35 національних асоціацій акушерів-гінекологів, а також представників вузькопрофільних Європейських професійних медичних товариств, які готові співпрацювати з українськими колегами та обмінюватися досвідом у рамках спільних навчань.

У Головному управлінні охорони здоров’я інформують, що після набуття статусу перинатального центру у закладі підвищилася інтенсивність роботи саме з вагітними, які належать до групи ризику. Зокрема, вдвічі зросла кількість новонароджених з вагою до 1 кг. Так, протягом 8 місяців 2012 року проліковано 283 немовлят (259 з яких вже виписані додому), з них 8 дітей мали при народженні екстримально низьку вагу, а саме до 1 кг, та продовжують катамнестичне спостереження у перинатальному центрі.

Протягом двох років у столиці з’явиться ще 2 перинатальних центри в Оболонському та Солом’янському районах.

«Завдяки сприянню міської влади у столиці працюватимуть унікальні перинатальні центри. Відмінність київських закладів полягає у тому, що кожен з них матиме свою спеціалізацію. Так, у нині діючому перинатальному центрі на базі Київського міського пологового будинку №7 виходжують недоношених немовлят. Перинатальний центр, що буде створений на базі 5-го пологового будинку Солом’янського району, спеціалізуватиметься на веденні вагітних з екстрагенітальними паталогіями. В Оболонському районі на базі пологового будинку №4 прийматимуть вагітних з інфекційними паталогіями», – зазначила перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Валентина Залеська.

 

версія для друку