українська російська англійська
В Україні стартував п'ятирічний проект щодо ВІЛ/СНІДу
27.09.2012 | 17:44
Прес-служба Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДУ та інших соціально небезпечних захворювань

26 вересня 2012 року у приміщенні Дитячої картинної галереї відбулася презентація нового проекту «Покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІД серед представників груп найвищого ризику в Україні», розрахованого на 5 років, із загальним бюджетом у 22 млн. доларів США. Проект запроваджується міжнародними організаціями Пакт (Pact) та Фемілі Хелс Інтернешнл (FHI360) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Головними партнерами проекту стануть Державна служба України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань, Український Центр профілактики та боротьби зі СНІДом, Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, Міжнародний альянс з ВІЛ/СНІД в Україні.

 «Ця п’ятирічна програма базується на здобутках та досвіді, отриманих під час впровадження попередніх ВІЛ/СНІД-програм, як у галузі громадського здоров’я, так і в галузі захисту прав людини. Програма доповнює  вже існуючі та заплановані ініціативи у сфері ВІЛ, включаючи ініціативи, підтримані Глобальним Фондом та Урядом Сполучених Штатів», – зазначив Посол США в Україні Джон Теффт.

Новий проект USAID спрямований на надання послуг представникам груп найвищого ризику, які будуть отримувати соціальні та медичні послуги, продиктовані їх потребами. Всеохоплюючий підхід, що включає навчання, наближення послуг до тих, хто їх потребує, адвокацію, а також зміну поведінки на менш ризиковану, сприятиме зниженню рівня стигматизації, пов’язаної з ВІЛ, яка часто є перешкодою в отриманні медичних послуг.

Проект USAID допоможе уповільнити розповсюдження ВІЛ-інфекції серед представників груп найвищого ризику та їхніх партнерів. У проекті будуть застосовані комплексні, науково-обґрунтовані підходи, які дозволять підвищити якість послуг у сфері ВІЛ/СНІД, а також посилити здатність українських організацій здійснювати програми, направлені на подолання епідемії.

«В рамках проекту планується посилити роботу в середовищі найбільш стигматизованих та закритих груп ризику та груп-містків – людей, які тісно пов’язані з контингентами підвищеного ризику інфікування на ВІЛ, - заявила керівник Держслужби соцзахворювань Тетяна Александріна. - Одним із основних завдань також стане навчання персоналу спеціалізованих закладів, особливо у віддалених регіонах та забезпечення взаємної допомоги між центрами профілактики й боротьби зі СНІДом і представниками громадськості».

версія для друку