українська російська англійська
Держтуризмкурорт відзначив кращих у День туризму
27.09.2012 | 18:17
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВа ІНФРАСТРУКТУРИ

Сьогодні у працівників сфери туризму та курортів професійне свято – 27 вересня в Україні вже багато років поспіль відзначають День туризму, який збігається з Всесвітнім днем туризму. У рамках святкових заходів, що проходять у Києві, кращих у цій сфері нагороджено державними нагородами та відомчими відзнаками.

За запитом Держтуризмкурорту 19 обласних державних адміністрацій подали матеріали про відзначення державними нагородами та відзнаками понад 30 працівників сфери туризму та курортів. З них нагороджено 26 осіб, зокрема, 6 – Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, 16 – Подякою Прем’єр-міністра України, 4 – Подякою Міністерства інфраструктури України.

Серед нагороджених Почесною грамотою Кабінету Міністрів України – Міністр культури і туризму АР Крим Олександр Лієв. Подяку Прем’єр-міністра України отримали, зокрема, директор Національного природного парку «Бузький град» Владислав Артамонов та декан факультету міжнародних економічних відносин та туристичного бізнесу Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна Вадим Сідоров.

Не забули і про тих, хто своєю натхненною працею, творчістю сприяє посиленню туристичної привабливості нашої держави. Так, Громадською радою при Державному агентстві України з туризму та курортів за сприяння Держтуризмкурорту було започатковано Всеукраїнські конкурси присвячені Всесвітньому Дню туризму та Дню туризму в Україні – на кращу туристичну фотографію, на кращий туристичний інформаційний центр, на кращий журналістський матеріал на туристичну тему. Урочисте підбиття підсумків та нагородження переможців також відбулося сьогодні у приміщенні Клубу Кабінету Міністрів України.

Так, переможцем Всеукраїнського конкурсу на кращий журналістський матеріал на туристичну тему став кореспондент журналу і порталу «Україна 2012» (м. Київ) Сергій Ющишин – за серію репортажів та інтерв’ю з популяризації внутрішнього та в’їзного туризму напередодні Євро-2012. Нагороду за друге місце отримала кореспондент порталу «TourDom.ua» та журналу «Горячая линия. Туризм» (м. Київ) Валерія Овсянік – за серію проблемних репортажів на тему безпеки в туризмі. Третє місце посів кореспондент тижневика «Репортер» (м. Івано-Франківськ) Іван Бондарєв – за серію репортажів з популяризації внутрішнього туризму.

У Всеукраїнському конкурсі на кращий туристичний інформаційний центр кращим визнано Львівське комунальне некомерційне підприємство «Центр розвитку туризму м. Львова», друге місце – Подільський туристично-інформаційний центр м. Вінниці (Вінницької міської ради), третім стала Міська інформаційна мережа м. Євпаторія.

Роботи учасників Всеукраїнського конкурсу на кращу туристичну фотографію будуть розміщені на офіційному веб-сайті Держтуризмкурорту www.touirsm.gov.ua . Фотовиставку «Бурштинова країна», де були представлені матеріали усіх учасників конкурсу, урочисто відкрила сьогодні Голова Державного агентства України з туризму та курортів Олена Шаповалова, яка привітала усіх з професійним святом за закликала гостей активно долучитися до визначення найкращих творів. Відтак усі присутні мали можливість оглянути конкурсні фотографії та віддати свій голос за ту, яка їм найбільше сподобалася.

З нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні працівників сфери туризму України привітали Президент України Віктор Янукович, Прем’єр-міністр України Микола Азаров, Віце-прем’єр-міністр України – Міністр інфраструктури України Борис Колесніков, Комітет Верховної Ради України з питань сім’ї, молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму, Голова Державного агентства України з туризму та курортів Олена Шаповалова.

В рамках святкування Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні відбулось спільне засідання Ради представників регіонів сфери туризму та курортів і Ради туристичних міст України на тему: «Розвиток туризму і курортів в Україні: стан та перспективи». У засіданні взяли участь члени Ради представників регіонів сфери туризму та курортів і Ради туристичних міст України, члени Громадської ради при Державному агентстві України з туризму та курортів.

Довідково

Відповідно до Указу Президента України «Про День туризму» від 21 вересня 1998 року № 1047 щороку 27 вересня в Україні відзначається День туризму.

День туризму в Україні припадає на святкування Всесвітнього дня туризму, заснованого Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації (UNWTO) в 1979 році.

Всесвітня туристична організація (WTO, з 2005 року – UNWTO) – міжнародна міжурядова організація в галузі туризму, яка є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики.

У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації.

У вересні 1999 року на ХІІІ сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації, що проходила в Чилі (м. Сантьяго), Україну було обрано до Виконавчої ради організації.

 

версія для друку