українська російська англійська
Прем'єр-міністр сподівається, що скоро всі країни-учасниці СНД долучаться до Угоди про ЗВТ
27.09.2012 | 20:40
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Прем'єр-міністр України Микола Азаров сподівається, що скоро всі країни-учасниці СНД долучаться до Угоди про запровадження Зони вільної торгівлі. Про це він заявив у четвер під час зустрічі з Прем’єр-міністром Киргизької Республіки Жанторо Сатибалдієвим.

«Якщо ми говоримо про створення великої серйозної зони вільної торгівлі, потрібно, щоб усі інші країни її підписали, провели всі необхідні процедури і долучилися до угоди», – сказав Микола Азаров.

Угода про ЗВТ у СНД була підписана 18 жовтня 2011 року вісьмома країнами: Україною, Росією, Білоруссю, Вірменією, Казахстаном, Киргизією, Молдовою і Таджикистаном. Водночас Азербайджан, Туркменістан і Узбекистан вирішили додатково опрацювати питання приєднання до ЗВТ СНД.

20 вересня Договір про ЗВТ набрав чинності між трьома країнамиУкраїною, Білоруссю і Росією. А сьогодні Парламент Молдови також ратифікував цю угоду.

Також у ході зустрічі сторони обговорили питання активізації двосторонньої співпраці. Зокрема, цьому сприятиме проведення найближчим часом двосторонньої міжурядової українсько-киргизької комісії.

Сторони домовилися активізувати співробітництво у культурній, науковій сферах та, зокрема, обговорити можливість проведення днів культури Киргизії в Україні та України в Киргизії.

Прем’єр-міністр Киргизької Республіки Жанторо Сатибалдієв попросив український Уряд розглянути можливість назвати одну з вулиць у Києві ім’ям Чингіза Айтматова.

 

 

версія для друку