українська російська англійська
Уряд доручив створити комісію, яка визначатиме дані про зарплату чорнобильців у 1986-1990 роках
28.09.2012 | 10:30
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Уряд доручив створити комісію, яка визначатиме дані про зарплату чорнобильців у 1986-1990 роках.  Кабінет Міністрів прийняв Постанову від 26 вересня 2012 р. № 886 «Про комісії з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986—1990 роках».

У місячний строк Міністерству соціальної політики доручено  утворити комісію з визначення даних про заробітну плату працівників за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, такі ж регіональні комісії повинні створити  Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.

Постановою затверджується Типове положення про такі комісії. Зокрема, регіональна комісія розглядатиме письмові заяви громадян України з числа інвалідів внаслідок каліцтва або захворювання (категорія 1) і осіб, які втратили годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи про видачу довідки про заробітну плату, одержану за роботу в зоні відчуження в 1986—1990 роках, у разі, коли підприємство, установу або організацію ліквідовано без правонаступника.

За результатами опрацювання поданих заявником документів регіональна комісія у місячний строк з дати реєстрації заяви приймає рішення про достатність підстав для видачі довідки про заробітну плату. За бажанням заявника його може бути запрошено на засідання регіональної комісії.Рішення регіональної комісії оформляється протоколом, який підписується її головою та присутніми на засіданні членами.

У разі відсутності підстав для видачі довідки про заробітну плату копія рішення регіональної комісії у тижневий строк надсилається заявникові із зазначенням причин відмови. Якщо заявник не згоден з таким рішенням, він може подати відповідну заяву до центральної комісії. В разі незадоволення рішенням останньої заявник має право звернутися до суду.

Нагадаємо, що 24 вересня Прем'єр-міністр України Микола Азаров під час засідання Кабінету Міністрів України доручив Віце-прем’єр-міністру - Міністру соціальної політики Сергію Тігіпку підготувати конкретні рішення щодо забезпечення справедливого підходу до осучаснення виплат людям, які безпосередньо працювали в зоні стихійного лиха.

 

версія для друку