українська російська англійська
Держава посилює контроль над діяльністю компаній з управління пенсійними активами
28.09.2012 | 11:34
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) завершує роботу над Положенням «Про вимоги до особи, яка провадить діяльність з управління пенсійними активами щодо дотримання внутрішніх правил та процедур оцінки і управління ризиками, пов’язаними з інвестуванням пенсійних активів». Відповідне рішення було прийнято на останньому засіданні регулятора, що відбулося 25 вересня 2012 року.

«Перш за все, мета даного документа –  встановлення вимог до професійних учасників ринку цінних паперів, які здійснюють діяльність з управління активами недержавних пенсійних фондів стосовно запровадження ними внутрішніх правил та процедур оцінки ризиків здійснення операцій з активами НПФ . До того ж, прийняття регуляторного акта сприятиме підвищенню ефективності та прозорості діяльності компаній з управління активами пенсійних фондів, а також зниженню ризиків втрати та знецінення пенсійних активів, покращенню державного регулювання та контролю у цій сфері», - уточнила Оксана Симоненко, директор департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів НКЦПФР.

Нагадаємо, що даний документ розроблено відповідно до Законів України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», «Про цінні папери та фондовий ринок» та пункту 1-1 частини другої статті 38 Закону України «Про недержавне пенсійне забезпечення», нормативно-правових актів Комісії, що регулюють діяльність з управління активами інституційних інвесторів.

Наразі документ направлено для проходження обов'язкової процедури державної реєстрації в Міністерстві юстиції України.

версія для друку