українська російська англійська
Меморандум між Урядом та фармацевтами довів свою ефективність - ціни на основні медпрепарати знижено на 18%
28.09.2012 | 15:38
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Меморандум про порозуміння, підписаний між Урядом та суб’єктами господарювання, які здійснюють виробництво лікарських засобів, оптову та роздрібну торгівлю такими засобами, всі сторони виконують у повній мірі. Так, уже на 18% зменшено ціни на ліки, які включені до обов'язкового асортименту вітчизняних соціальних препаратів.

На цьому наголосив голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов під час круглого столі за участю представників Уряду та вітчизняний фармацевтів.

«За результати Меморандуму можна констатувати, що у повній мірі були підтримані ініціативи Уряду та Президента, і ціни на лікарські препарати, які входять в обов’язковий перелік для аптечних установ, дійсно були знижені на 18%. Тобто ми практично досягли результату», - зазначив голова Держлікслужби. Крім того, додав він, на 15% національні виробники і дистриб’ютори знизили ціни на медичні препарати, які входять у національний перелік. А для закладів і установ охорони здоров’я, які фінансуються з бюджету, ціни на ліки знижено на 8%.

«Я вважаю, що для нашого пацієнта, для бюджету зекономлено значні кошти. Сподіваюся, що така тенденція продовжиться як мінімум до кінця року, і ми вийдемо на зрозумілі взаємовідносини з фармацевтичними компаніями», - наголосив Олексій Соловйов.

За його словами, свої зобов’язання перед учасниками фармацевтичного ринку у повній мірі виконав і Уряд України. «Найбільш позитивним моментом є рішення Уряду, яке передбачає, що з 1 січня 2013 року на території України буде заборонене ввезення ліків, які не мають доказової бази щодо їх ефективності», - підкреслив голова Держлікслужби. На його переконання, відповідні препарати, але уже гарантовано високої якості, виробляються вітчизняними фармкомпаніями, тому таке рішення Кабінету Міністрів тільки захистить споживача від ймовірно неякісного імпортного товару.

«Можна констатувати факт, що фармацевтичний бізнес України дійсно соціально відповідальний. Він відгукнувся на ініціативи Уряду, значно допоміг нашому пацієнту», - підсумував Олексій Соловйов результати виконання Меморандуму про порозуміння між Урядом та фармацевтами.

 

версія для друку