українська російська англійська
Олексій Соловйов: Сьогодні пацієнт надає перевагу вітчизняним лікам
28.09.2012 | 15:45
Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ

Аналіз фармацевтичного ринку свідчить про те, що сьогодні пацієнти та лікарі в Україні надають перевагу медичним препаратам вітчизняного виробництва. Про це заявив голова Державної служби України з лікарських засобів Олексій Соловйов під час круглого столу за участю представників Уряду та вітчизняних фармацевтів.

За його словами, обсяг реалізації фармацевтичного ринку України за перше півріччя 2012 року склав 14 млрд. грн. За цей період на території України реалізовано 663 млн. упаковок лікарських препаратів, 70% з яких – ліки вітчизняного виробництва.

«Така тенденція продовжується уже останні 5-6 років. І пацієнт, і лікар вже давно надають перевагу лікам вітчизняного виробництва тільки з однієї причини: ліки вітчизняного виробництва такі ж ефективні, безпечні та якісні як і їх іноземні аналоги, але значно дешевші. Середньозважена ціна ліків іноземного виробництва на даний момент складає 40 грн., а ціна вітчизняної упаковки аналогічної дії – 12 грн.», - наголосив голова Держлікслужби. Він додав, що це дає можливість пацієнту зекономити свої кошти, які він витрачає на лікування.

версія для друку